címkék: hajó, tenger,óceán, verseny

Célba ért Fa Nándor és a Spirit of Hungary!

hirdetes
Véget ért a Spirit of Hungary számára a Vendée Globeon

Szerda délelőtt, nagyjából 12 órakor ért célba, a világ egyik legnagyobb vitorlás versenyén. Ekkor érte el a franciaországi Les Sables d'Olonne-ban lévő célt.

Hogy mi is az a Vendée Globe? A verseny lényege, hogy kikötés nélkül kell egy 18 méter hosszú hajóval, a fedélzeten egyedül megkerülni a Földet. 29 hajós kezdte meg a viadalt, azonban 11-en már feladták a megmérettetést. Fa Nándor és a Spirit of Hungary a 8. helyen fejezte be a versenyt, 93 nap után.

A győztes már jó néhány napja beért. A francia Armel Le Cléach, aki rekordidővel, 74 nap 3 óra 35 perc és 46 másodperc alatt teljesítette a távot.A magyar hajósnak ez a 3. Vendée Globéeja. 1992-93-ban ötödikként ért célba, igaz akkor 128 napra volt szüksége ehhez. Most tehát több, mint egy hónappal sikerült felülmúlni a 25 évvel ezelőtti egyéni legjobbját.

hirdetes

hirdetes
hirdetes

2017-02-08

93 nap után Fa Nándor a Spirit of Hungary fedélzetén befutott a franciaországi célba! Gratulálunk neki,hiszen nem kis teljesítmény volt megszerezni a 8. helyet!

Így áll most Fa Nándor a világ legnehezebb versenyén!

2016-11-14

Fa Nándor megint nagy fába vágta a fejszéjét. Hála a technikának viszont most már mi is nyomon tudjuk követni az útját, sőt hála a blogjának, személyesen tőle is tájékozódhatunk!

Megnyílt Európa első víz alatti múzeuma

2017-02-08

Megnyitották Európa első víz alatti múzeumát a Kanári-szigeteken. Egy egészen különleges helyről van szó, amit megnézni sem olyan egyszerű, mint gondolnánk.

2016-10-17 Ezek a legjobb vitorlás jelenetek 2015-ből

Világszerte sokan imádják a vitorlázást, ez vitán felül áll. Néha hajmeresztő szituációkba kerül az ember olyankor. Itt vannak a legjobb jelenetek 2015-ből.

2016-07-05 A világ leghosszabb vitorlásversenye - a Volvo Ocean Race 2017-2018

A közel 45.000 tengeri mérföldnyi verseny, hivatalos nevén a Volvo Ocean Race 2017-2018 lesz a valaha volt leghosszabb vitorlásverseny. A résztvevők és rajongók temérdeknyi izgalom és élmény elé néznek.

2016-07-12 48. Kékszalag - Európa legnagyobb tókerülő vitorlásversenye

Nagyon egyszerű a koncepció: ki tudja körbevitorlázni a Balatont a legrövidebb idő alatt? Gyakorlat, kitartás és akaraterő próbája. Csütörtökön reggel 9 órakkor megkezdődik Európa legnagyobb tókerülő vitorlásversenye, a Kékszalag.

2017-02-08 A világ legnagyobb yachtja megkezdte első útját

Kifutott a világ legnagyobb yachtja. Majdnem 150 méter hosszú és elképesztően sok pénzért adták el. Tudj meg többet erről a döbbenetes luxushajóról!

Budapest Boat Show

2017-ben a 26. alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyobb szárazföldi kikötője, a hajózás és a vízi sportok szezonnyitó nagyrendezvénye...

Új- Zéland és a Gyűrűk Ura kapcsolata

Tudta, hogy a Gyűrűk Urát és a Hobbitot is Új-Zéalndon forgatták? A filmeket már rég bemutatták, de a helyiek a mai napig nagyot kaszálnak a...