Repülőhollandi VB 2009 - Holtversenyben az élen

2012. Május 22. Kedd - Júlia, Rita

Repülőhollandi VB 2009 - Holtversenyben az élen

Repülőhollandi VB 2009 - Holtversenyben az élen

Forrás: vitorlazas.hu

Nyolc futam után már az aranycsoportban folytatta a küzdelmet a Majthényi Szabolcs – Domokos András páros a repülőhollandi világbajnokságon, amelyen 18 nemzet 92 hajója vesz részt.  Repülőhollandi világbajnokság 2009. augusztus 3-7. Medemblik (NL)  


Repülőhollandi VB 2009 - a Majthényi Szabolcs - Domokos András páros egyenlő pontszámmal a második helyen áll

A magyar egység 9 ponttal, egyenlő pontszámmal a második helyen áll, mivel a rivális, Jurgen Boysen-Möller - Jacob Boysen-Möller alkotta dán egység több futamgyőzelmet szerzett.

Majthényiék a csütörtöki két futamon egy hatodik és egy nyolcadik helyet értek el. „Nem olyan nagy probléma ez a két helyezés. Az elsőnél az volt a gond, hogy rossz oldalon voltunk, nem azon az oldalon volt a frissebb szél. A másodiknál azt a taktikát választottuk, hogy a dánokat fogjuk, és mindenképpen előttük végzünk. Sajnos azonban csináltunk egy hibát a bójafordulónál, hozzá koccantunk az egyik holland ellenfél hajójának, és 720-at kellett csinálnunk. Túl rövid volt a pálya és kicsi volt a szél.” – mesélte a telefonban Majthényi Szabolcs.

Már csak egy futamra kerül sor a világbajnokság utolsó napján, pénteken. A magyar csapatnak mindenképpen az első négyben kell végeznie a dán egység előtt.

 

MVSZ

 

Ossza meg!

Vissza: Nemzetközi vitorlás versenyek
címkék:

Kommentek

Még nincsnenk hozzászólások.

Kérjük jelentkezzen be, ha hozzá szeretne szólni


Kenesei Szezonnyitó OD vitorlás verseny beszámoló

Kenesei Szezonnyitó OD vitorlás...

A Kenesei Szezonnyitón, a One Design Trophy első állomásán április 28-án és 29-én Balatonkenesén,...

» A londoni olimpikon Berecz...
» Ingyenes vitorlázás a...
» Kékszalag 2012



Zivatar záporesõvel Velencei tó
05. 23. Sze

Zivatar záporesõvel
Min-Max: 15 °C 25 °C


Heti időjárás előrejelzés

Mi tetszik a legjobban a megújult Vitorlázás.hu weboldalán?


Még több szavazás