Nő és a vitorlás hajók

2012. Május 23. Szerda - Dezső

2009.10.17 16:08:00.

Szólj hozzá Te is! 5 komment
Sailing = Liberté

olvasva: 1416 alkalommal


Nő és a vitorlás hajók

Vitorlázás nőként

Nos, még csak most ismerkedem ugye a vitorlázás rejtelmeivel, de már feltűnt, hogy igen kevés a női vitorlázó. A fiú vitorlás versenyző ismerőseim azt mondják, hogy közülük is csak három lány akad, aki szép lány. Gondolom ez abból is adódik, hogy azért a vitorlázáshoz is kell erő, az erős lányok pedig nem mindig szépek.... Azt már észre vettem, hogy tavaly volt egy női Asso csapat, akiket idén már nem láttam, kibővülve átültek a Nemere II. vitorlásra. Láttam, van Sholtz 22 osztályban 2 női csapat a Hiszti, Sholtz Petrával, aki ugye valószínűleg genetikailag vitorlázó, és a Metálka amiről egy videót is találtam itt a Vitorlazas.hu-n, itt:  fedélzetéről" href="http://www.vitorlazas.hu/unitef-2009-video.html">Sholtz 22 verseny. Több női csapatról nem tudok. Bár láttam 8mod-ban is egy lányt, de ott a többiek fiúk voltak. Bár a lány volt a kapitány. Biztos sok lány vitorlázik, de nem igazán láthatóak. Arra gondoltam, csinálok egy vitorlás lányok klubját. Ha valakit érdekel az ötlet, jelezzen itt vissza nekem, és elkezdjük szervezni! Szerintetek?

Ossza meg!

Vissza: Sailing = Liberté
címkék:

Kommentek

Avi | 2010-05-17 19:59 Válasz erre

Szia! Nem tudom, hogy aktuális-e még a felhívásod női csapat szervezésére.Ha igen, én is szívesen csatlakoznék. Gyerekkoromban versenyszerűen vitorláztam kalózzal, majd B-25-tel. Válaszod előre is köszönöm

admin | 2009-10-30 15:37 Válasz erre

Nyitottunk egy új fórum topikot, ide is írhattok bátran!
http://www.vitorlazas.hu/noi-vitorlazas.html

Csécsi Karolina | 2009-10-30 12:10 Jucus (2009-10-29 15:51 ) részére Válasz erre

Szia!
Versenyeken az elmúlt pár évben siklóban szerepeltem, az idén voltam már nagyhajós versenyeken, persze profikkal, akik mellett már megtanultam egy pár dolgot. Nagyon amatőr vagyok, de lelkes és kitartó, és vannak nagyok kedves és tapasztalt Barátaim, akik biztos segítenek a felkészülésben,hogy méltó tagja legyek egy csapatnak.

Jucus | 2009-10-29 15:51 Csécsi Karolina (2009-10-29 15:29 ) részére Válasz erre

Szia!

Nagyon örülök neki! Ahogy elkezdem összeállítani a csapatot kereslek! Mennyire tudsz vitorlázni? Versenyeztél már?

Csécsi Karolina | 2009-10-29 15:29 Válasz erre

Szia!
Ez a téma engem is nagyon foglalkoztat. Én is hasonlóan látom a dolgokat. Mióta megismerkedtem ezzel a sporttal, úgymond a "rabja" lettem. Nagy örömmel vettem a kékszalagon, hogy nők versenyeznek. Nagyon szurkoltam értük. Szívesen csatlakoznék egy női csapathoz.

1

Kérjük jelentkezzen be, ha hozzá szeretne szólni


Elstartolt a VI. Balaton Regatta

Elstartolt a VI. Balaton Regatta

Nemcsak a széllel, illetve annak hiányával, hanem orvhalászok hálójával is meg kellett küzdeni a VI....

» Kenesei Szezonnyitó OD...
» A londoni olimpikon Berecz...
» Ingyenes vitorlázás a...


Balatonfüred - Balatonfüredi Yacht Club (BYC)

  A Balatonfüredi Yacht Club A BYC közforgalmú kikötő, 70 kikötőhellyel rendelkezik (többnyire... Tovább


Zivatar záporesõvel Budapest
05. 24. Cs

Zivatar záporesõvel
Min-Max: 14 °C 25 °C


Heti időjárás előrejelzés

Mi tetszik a legjobban a megújult Vitorlázás.hu weboldalán?


Még több szavazás