33. Amerika Kupa - A BMW Oracle nyerte az első futamot

hirdetes

hirdetes

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!

A kihívó BMW Oracle óriás trimaránja nyerte a 33. Amerika Kupa első futamát pénteken Valenciaban.

33. Amerika Kupa 2010 Valencia - Első futam

Hosszas várakozás után pénteken végre sikerült elindítani a 33. Amerika Kupa első futamát.

A rajt előtt az Alinghinek rögtön sikerült begyűjteni egy büntetést, azonban mégis ők rajtoltak jobban. Sikerült időben kitörniük, a BMW csapatának viszont nem, így ők kapásból 1perc 27 másodperces hátránnyal indultak. A meglepetés azonban csak ekkor jött. Orrvitorla nélkül, pusztán a wingmastel őrületes tempót diktáltak és hamar behoztál lemaradásukat. Az Alinghi nehezen tudott egytestre emelkedni, a BMW azonban végig egytesten tudott haladni, ahol gyengült a szél, ott orrvitorlát húztak és a kreuz bóját már jelentős előnnyel vették.

hirdetes

Előnyüket végig megtartották és végül 15 perc 28 másodpercet vertek az Alinghire. Ekkora időkülönbségre még nem volt példa az Amerika Kupa történelmében. Sőt, ez az első alkalom 2007 óta, hogy a kétszeres Amerika Kupa győztes Alinghi matchet veszített. 2007 június 25.-én (hétfő) az Emirates Team New Zealand verte mg őket utoljára.

A következő futam vasárnap reggel 10.00-ra van kiírva, a Eurosport élőben közvetít 9.30-tól. Az Alinghinek sorsdöntő futam lesz, muszáj nyerniük, hogy esélyük legyen a végső győzelemre.