A Chelsea fantasztikus játékával vezetette a szuperkupa utolsó mérkőzését, bár a Bayern még a hosszabbítások során is képes volt az egyenlítésre. Azonban a tizenegyesek útján 5-4-re javított, ezzel pedig a 2013-as Bajnokok Ligájának győztesévé vált.

hirdetes

A Bayern München az utolsó pillanatokban nyerte meg a Bajnokok Ligáját

Komjáti Péter
hirdetes

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!

A Chelsea fantasztikus játékával vezetette a szuperkupa utolsó mérkőzését, bár a Bayern még a hosszabbítások során is képes volt az egyenlítésre. Azonban a tizenegyesek útján 5-4-re javított, ezzel pedig a 2013-as Bajnokok Ligájának győztesévé vált Prágában.

Az előző Európa Liga nyertes Chelsea joggal bosszankodhatott a meccs végén, mivel nagyon az angol csapatnak állt a zászló az egész mérkőzés során. Ám Prágában nem kedvezett nekik a szerencse. A meccs első szakaszában a Chelsea Fernando Torres elképesztő góljával megszerezte a vezetést, ám a mérkőzés második félidejének elején a Bayern kiegyenlített Ribéry életmentő góljával. Ezzel elérték, hogy hosszabbítás legyen. A megnövelt játékidőben az angol csapat Hazard révén ismét megszerezte a vezetést. Ekkor már szinte biztosnak tűnt a Chelsea győzelme, de hamar az arcukra fagyott a mosoly a Chelsea szurkolóinak Martínez gólját látva, amivel a németek megint kiegyenlítettek. Büntetőpárbajban a Bayern München erősebbnek bizonyult, ami pedig a labdarugó mérkőzés végső kimenetelét is jelentette egyben, így 5-4 megverték az regnáló csapatot.
hirdetes

Teljes mértékben bebizonyosodott, hogy a Bayern jó döntést hozott a spanyol vezetőedző Josep Guardiola leszerződtetésével, akinek a vezetése alatt lévő csapatok háromszor tudták eddig megnyerni a Szuperkupát.