A Bázisugrás és a Tandemugrás között az a különbség, hogy a Bázisugrásnál nincsen repülőgép vagy helikopter, ami felvisz minket az ugrás helyszínére. A ’bázis’ szó annyit jelent, hogy az ugró egy fix platformról ugrik le, legyen az híd, épület vagy éppen egy szikla pereme 600 méter magason. A felszerelés nem áll túl sok darabból, kell egy ugróruha, sisak és egy ernyő. Az ernyő körülbelül 300 ezer, míg a sisak és a ruha 150 ezer forintba kerül.
Wingsuit repülés-1,5 millió forint
A Wingsuit az ejtőernyős ugrás legelitebb szintje. Ilyenkor az ugrók ruháin egy különleges kifeszíthető anyag található a lábaik és a kezeik között, amikkel meghosszabbítják a levegőben töltött időt, és a megtehető távolságot egyaránt. Ez a ruha lehetőséget ad a kormányzásra, és még különböző manővereket is véghez tudunk vinni a zuhanás alatt. Egy ilyen ruhának az alapára közel 450 ezer, és a hozzátartozó ernyő pedig 1 millió forint. Ezen kívül minden ugrásért átlagosan 90 ezer forintot kell fizetnünk.
Vízalatti barlangi merülés-2,6 millió forint
Ehhez az extrém sporthoz meglehetősen komoly tudás és felkészülés kell. Már maga az odautazáshoz is egy hajóút szükséges, ami megemeli ennek az extrém sportnak az árát, de ha ezt nem vesszük figyelembe, a sporthoz tartozó alapfelszerelésnek az ára körülbelül 2,6 millió forint. Ez a sport a legextrább felszereléssel és rengeteg háttértudással is nagyon kockázatos. Súlyos testi sérülések és hipotermia a legjellemzőbb veszélyek a búvárokra nézve.
Magashegyi hegymászás-29 millió forint
Ha olyan céljaink vannak, hogy meghódítsuk a Föld legmagasabb csúcsait, mint például az Everestet, akkor nem csak fizikailag, de anyagilag is fel kell készülni az alkalomra. A magashegyi hegymászás nem mindenkinek elérhető, a felszerelés ára körülbelül 3 millió Ft, az oxigénpalackok 8,8 millió Ft, teherhordó szolgáltatás 4 millió Ft és a vezetők, társvezetők felbérlése, ami még cirka 10 millió forint. Nem nehéz belátni, hogy ez a legdrágább extrémsport.