1. A világ legkülönlegesebb helyei: Véres vízesés – Antarktika
Habár a legtöbben sosem láthatják majd élőben, a látvány még képeken is elképesztő: a Taylor-gleccser oldalát egy vérvörös vízesés fedi, ami nevét is ihlette (Blood Falls). A különleges helyet először 1911-ben dokumentálta Thomas Griffith földrajzkutató és geológus, aki Robert Falcon Scott déli-sarki expedíciója során találkozott a különösen morbid jelenséggel.
A szakértők azóta persze már megfejtették a titokzatos vízesés okát. Mint kiderült, a víz egy földalatti forrásból tóból tör a felszínre, vérvörös színét pedig magas vastartalma okozza. Ami azonban talán ennél is különösebb, hogy a vízben olyan mikroorgaznizmusokat is találtak, amelyek 400 méterrel a jég felszíne alatt élnek, és a víz kén- és vastartalmából tartják fenn magukat.
2. A világ legkülönlegesebb helyei: Magnetic Hill – Moncton, Új-Brunswick, Kanada
A „Mágneses domb” a kanadai Moncton városában található, és már az 1930-as évek óta mozgatja az emberek fantáziáját. Nevét arról kapta, hogy az autók szemmel láthatóan hátrafelé, ráadásul hegynek felfelé képesek gurulni rajta.
Az igazság az, hogy a hegynek nincsenek természetfeletti vagy mágneses tulajdonságai, és a jelenség csupán egy optikai csalódás. A felfelé ívelő emelkedő valójában egy lejtő, de ennek ellenére a mai napig rengetegen látogatják meg, hogy maguk is szemtanúi lehessenek a különös jelenségnek.
3. A világ legkülönlegesebb helyei: Surtsey – Izland
Surtsey egy viszonylag fiatal földrész, legalább is „szigetévekben”, ugyanis egészen 1963-ig nem is létezett. Ez volt az az év, amely során a Vestmann-szigetek (Vestmannaeyjar) egyik víz alatti tűzhányója felébredt, és 4 évek keresztül aktív is maradt. Miután a kitörések befejeződtek, az aktivitás helyén egy sziget maradt, ami a Surtsey nevet kapta.
A sziget területe fénykorában majdnem 2,6 négyzetkilométeres volt, azóta azonban a tenger és a szél jócskán lefaragott belőle, így mérete mára fele ekkorára csökkent. Különleges képződményként az izlandi kormány úgy döntött, hogy nem enged turistákat a szigetre, így habár egy hajó fedélzetéről meg lehet csodálni, csak a kutatásukat végző tudósok tehetik be rá a lábukat.