7. A világ legkülönlegesebb helyei: Racetrack Playa – Death Valley Nemzeti Park, Kalifornia
Az emberek több, mint egy egész évszázada próbálják kideríteni, a „csúszkáló” kövek titkát, amelyek látszólag minden külső erő nélkül „csúszkálnak” a Racetrac Playa tó csontszáraz medrében. A rejtély 1915-ben kezdődött, amikor egy talajkutató és felesége különös nyomvonalakra lettek figyelmesek, amik arra utaltak, hogy a kövek valahogy arrébb csúsztak a száraz felületen. Mivel meglehetősen nehéz kövek is voltak közöttük, lehetetlennek tűnt, hogy a szél tolta volna őket arrébb.
A kutatóknak még mindig nem teljesen biztosak benne, hogy mi okozza a különleges jelenséget. A jelenleg legéletképesebbnek tűnő elmélet szerint (amivel 2011-ben állt elő egy fizikusokból álló kutatócsoport) a köveket a körülöttük képződő jég mozgathatja.
8. A világ legkülönlegesebb helyei: Eternal Flame Falls – Orchard Park, New York
Az „Örök Láng Vízesés” arról kapta nevét, hogy vízfala mögött látszólag egy villogó, aranyszínű tűz ég. Az ember első ránézésre azt gondolná, hogy tényleg tüzet lát, aztán arra, hogy biztosan csak egy optikai csalódás. Azonban ha elég közel merészkedsz hozzám, akkor az orrodat is megcsapja majd, ugyanis ez a tűz valódi, és egy, a földből előtörő természetes gáz élteti.
A földkéregben létrejött törésvonalból naponta nagyjából 1 kilógrammnyi metán szivárog ki a felszínre, amit valaki egyszer a XX. század elején valamiért meggyújtott. A víz időnként eloltja ugyan a tüzet, de mindig van egy merész túrázó, aki nem rest újragyújtani azt, életben tartva ezzel az örök láng legendáját.
9. A világ legkülönlegesebb helyei: Old Faithful – Yellowstone Nemzeti Park, Wyoming
Az „Öreg hűséges” a Yellowstone Nemzeti Park leghíresebb gejzíre, ami arról kapta a nevét, hogy egy viszonylag rendszeres időközönként tör ki, és ezek az események általában 2-5 percig tartanak. A kitörések azonban messze nem olyan rendszeresek, mint amilyeneknek tűnnek (55-120 percenként történnek), ugyanis a köztük eltelt átlagos idő egyre hosszabbodni látszik.
A Yellowstone Nemzeti park csaknem 9 000 négyzetkilométeres területén több mint 300 gejzír található – több, mint bárhol máshol a világon. A Yellowstone valójában az Old Faithfulnak köszönheti, hogy 1872-ben az Egyesült Államok első nemzeti parkjának nyilvánították. Évente több, mint 3,5 millióan látogatják meg, hogy megcsodálják vadregényes természeti kincseit.
10. A világ legkülönlegesebb helyei: Catatumbói villámlás – Maracaibo-tó, Venezuela
Páratartalmának, tengerszint feletti magasságának, és a hegyek közül érkező, összeütköző szeleknek köszönhetően a venezuelai Maracaibo-tó déli csücskében figyelhető meg a legtöbb villámlás a világon – évente négyzetkilométerenként nagyjából 250 darab.
Ezeket a számokat úgy kell elképzelni, hogy az év több mint 200 éjszakáján (főleg májusban és októberben) villámok tucatjai világítják meg az éjszakai égboltot – van, hogy percenként akár 25-ször is. Csak viszonyítási alapként érdemes belegondolni, hogy az Egyesült Államok Országos Meteorológiai Szolgálata (NWS) a percenkénti 12 villámcsapást tartja „rendkívül magasnak”. A világon egyedi jelenség utazók seregeit vonzza a tó köré, akik egész éjszakákat töltenek a tó partjain.