Kerülj be a tengerészet történelem könyvébe- Így legyél profi vitorlázó!

VN, NA

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Te is arról álmodozol, hogy egy napon tengerre szállhass a világ legnevesebb vitorlás versenyein, hogy a vízzel, a széllel, és persze a többi tengerésszel megküzdve előkelő pozícióban, de mindenesetre lehetőleg épségben érhessenek célba? Mindez nem lehetetlen, ha elég kitartó vagy. Íme néhány jó tanács, hogy könnyebb legyen a dolgod!

1. Sajátíts el egy szakmát


Néhány kivételtől eltekintve a nagyobb versenyek, mint az America’s Cup, Volvo Ocean Race, és hasonlók, gyakorlatilag az összes versenyző rendelkezik egy olyan szakmával, amely valamilyen módon a csapata hasznára válhat. Ez lehet hajóépítés, a kötélzet profi kezelése, vitorla- vagy hajókészítés, elektronika, navigáció, és még sorolhatnánk. Persze az előzetes tanulmányok és képzések sokat segíthetnek, de a legtöbb ilyen szakma élesben is kitanulható. Használd ki szabadidődet, és tedd azt hasznossá magad, illetve jövendőbeli, esetleg már meglévő csapatod számára!

2. Végezz minden munkát tisztességesen


Nem számít, hogy mit csinálsz, vagy hogy milyen „alacsonyról” indulsz felfelé a ranglistán – tégy meg mindent annak érdekében, hogy elérhess a következő szintig. Ha azt a feladatot kapod, szállíts ki egy adag ásványvizet az egyik csapatnak egy csónakon, akkor végezd azt a munkát is büszkeséggel és teljes erőbedobással. Ha még nincs csapatod, az ilyen feladatok új lehetősége előtt nyithatják meg a kapukat, hiszen számos új emberrel találkozhatsz – csak légy nyitott! Jó eséllyel olyan helyzetekben is együtt dolgozol majd különféle csapatokkal, amikor nem is leszel a hajó fedélzetén. Ilyenkor is biztosítsd, hogy a csapat hasznára válsz. Ne feledd, mindez nem rólad, vagy róluk, hanem rólatok szól, a közös siker pedig mindenkitől személyes áldozatokat követel.

3. Teremts keresletet

Ha elég sokat tettél már le arra a bizonyos asztalra, és az emberek ténylegesen azt akarják, hogy velük vitorlázz, akkor bizony megfizetnek majd. Ha elég kitartó vagy, akkor eljön az a pillanat, ahol azt mondhatod, hogy ha nem fizetnek meg a munkádért, akkor elmész más csapathoz.

4. Ne láss bele túl sokat vagy túl keveset egy-egy csapatba

Nem számít, hogy melyik csapattal, vagy milyen vízi jármű fedélzetén versenyzel – tekints mindenre egy-egy új előrejutási lehetőségként.

5. Légy buzgó

Semmi sincs ingyen, de a lelkes munkavégzés idővel meghozza a gyümölcsét. Ha bekerülsz egy csapathoz, érj ki a munkahelyedre minél korábban, hogy mindennel idő előtt kész légy, és esetleg néhány extra segítséget is nyújthass a versenyzőknek. A jó tengerészek tisztelik azokat, akik keményen dolgoznak.

6. Mindent nézz át még egyszer

Nézz át mindent alaposan akár kétszer is, mert sok aprónak tűnő hiba nem csak drága, hanem akár életveszélyes is lehet. Verseny közben pedig komoly lemaradást okozhat. Persze senki sem szeret néhány perces fennakadást okozni egy-egy indulás előtt, de a csapattársak garantáltan hálásak lesznek majd, ha idő előtt sikerül kiszűrnöd egy problémát. Ha a hibát verseny közben észleli a csapat, az elhamarkodott döntések további hibák sorozatát indíthatják be. Fő a biztonság, ezt mindig tartsd szem előtt!

7. Legyen önbizalmad!

Ha nem bízol magadban, akkor nem várhatod el senkitől körülötted, hogy bízzon benned! Minig légy magabiztos!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Niederholer

Niederholer - a spinnaker bumot lefeszítõ kötél

Barográf

Barográf: A légnyomás értékeit, változásait folyamatosan feljegyző barométer.

Takk

A takkot csapásnak is hívjuk. Egy csapás lehet jobb, bal, pozitív illetve negatív. Ha...

Kieler

A kielerek a tőkesúlyos hajók. Nem uszonyt(svert) használnak, hanem tőkesúlyt.

Kettlebell

 kettlebell