Amerika 30 legszebb úti célpontja.

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Bár Amerika viszonylag távol van tőlünk, egyre többen veszik a fáradtságot, hogy átruccanjanak akár egy hosszabb időre is, mondjuk 1-3 hónapra és megismerjék ezt a földrészt. Az alábbi galériában foglalt desztinációk egy, az USA-ban elvégzett internetes szavazáson lettek a Amerika legkedveltebb úti céljai. Ha az USA-ba készül, vagy csak álmodozol róla, akkor is érdemes átnézned ezeket a csodálatos képeket! 
 

 

Kattints a képekre a nagyobb nézetért: 

Az egyesült államokbeli Glacier Nemzeti Park Montana államban fekszik, a kanadai Alberta és Brit Columbia határán. Az indiánok a Világ gerincének nevezték. Területén, amely 4100 km², két hegylánc, számtalan tó, 1000-nél is több növényfaj és állatfajok százai találhatók.A központi részét nem véletlenül nevezik a "kontinens ökoszisztémája koronájának". 1910-ben alapították, magán- és közterületekből áll. A jégkorszakban, körülbelül 10 000 évvel ezelőtt jelentek meg itt az őslakosok. A fehérek megérkezésekor a területen több törzs, közöttük a sosonok és a feketeláb-indiánok osztoztak, akik hagyományosan bölényvadászatból éltek. Ma a nemzeti parkkal határos két rezervátumban laknak.
A Capitolium (ejtsd: kapitólium, angolul United States Capitol) az Egyesült Államok Kongresszusa, a szövetségi kormányzat törvényhozó ágának székhelye. Washingtonban van (Columbia Kerület), a Capitolium-dombon (Capitol Hill), a National Mall nevű nagy park keleti végén. Az amerikai nép és az amerikai törvényhozás szimbóluma, egyúttal egy jelentős amerikai művészeti kiállításnak is otthont ad. Bár nem a Kerület földrajzi középpontja, itt találkoznak a várost négy kvadránsra osztó tengelyek. Hivatalosan a Capitolium keleti és nyugati oldala is első homlokzat, történetileg azonban a keleti oldal volt az épületnek az az oldala, ahová a vendégek és az előkelőségek érkeztek. Tervezője William Thornton volt. 1793-ban kezdték építeni, a Kongresszus először 1800. november 17-en ülésezett itt, az építkezés azonban ezután meg folytatódott. Az 1850-es években az épületet jelentősen bővítették. Magassága 88 méter.
Az Amerikai Virgin-szigetek egy szigetcsoport a Karib-tengeren, az Egyesült Államok külbirtoka, fővárosa Charlotte Amalie. Földrajzilag a Virgin-szigetek része, a szigetcsoport a Szélcsendes-szigetekhez és a Kis-Antillákhoz tartoznak. Az Amerikai Virgin-szigetek négy fő és sok kisebb szigetből áll. A nagyobb szigetek St. Thomas, St. John, St. Croix és a Water Island. A szigetek teljes szárazföldi területe 346,36 km² (133,73 sq mi). A 2000-es népszámláláskor 108 612 lakosa volt.
A Golden Gate híd (magyarul Aranykapu) az Amerikai Egyesült Államok második leghosszabb függőhídja, amely a Csendes-óceánt és a San Franciscó-i öblöt elválasztó szorost íveli át. A San Francisco-félsziget északi csúcsán elterülő San Franciscót köti össze Marin megyével. A Golden Gate híd építését 1933. január 5-én kezdték el, és 1937. május 27-én adták át a gyalogos forgalomnak, ezt követően 27 évig, a New York-i Verrazano-Narrows híd elkészültéig; a világ leghosszabb függőhídja volt.
A Tahoe-tó alpesi tó a Sierra Nevadaban, az Amerikai Egyesült Államokban. Az 1879 méter magasan fekvő tó Kalifornia és Nevada határán fekszik, Carson City-től nyugatra. A Tahoe-tó Észak-Amerika legnagyobb alpesi tava. 501 méteres mélységével az Amerikai Egyesült Államok második legmélyebb tava. A tó 2 millió évvel ezelőtt alakult ki a legutóbbi jégkorszak idején. A tó tiszta vize és körülötte fekvő hegyek panorámája vonzó a turisták számára. A tó környékét is Tahoe-nak hívják. A tó körüli hegyekben síparadicsom és más rekreációs lehetőségek vannak. A nevadai oldalon nagy kaszinók működnek. A tó könnyen megközelíthető Renóból, Carson City-ből és Sacramentóból. Tavasztól őszig a tó kedvelt helyszín a vízisportok űzői számára.
A Bryce Canyon Nemzeti Park, mely az USA legszebb nemzeti parkjai közé tartozik, Utah állam déli részén található. A magasan (tengerszint felett 2400-2700 méteren) fekvő nemzeti park nem egy valódi kanyon, hanem egy fennsík pereme, melynek vörös-fehér szikláiból a természet (szél és jég) több ezer sziklatűt, sziklaoszlopot és sziklaívet faragott ki. A formációk változatossága és száma miatt sok látogató értékeli úgy, hogy a Bryce Canyon szebb, mint a jóval ismertebb Grand Canyon.
A Yellowstone Nemzeti Park a világ legrégibb nemzeti parkja. A 8980 négyzetkilométeren elterülő park az Amerikai Egyesült Államokban van, Wyoming, Montana és Idaho államok területén, a Sziklás-hegységben. Híres gejzírjeiről, hőforrásairól és a park területén található egyéb geotermikus jelenségekről. Grizzly medvék, farkasok, szabad bölénycsordák és jávorszarvasok is lakják. A Nagy Yellowstone Ökorendszer központi része, a Föld legnagyobb érintetlen ökorendszereinek egyike. A parkban található a világ egyik legismertebb gejzírje, az Old Faithful gejzír. Yellowstone jóval a történelmi idők előtt hatalmas vulkánkitörés helyszíne volt, amelynek során óriási mennyiségű hamu terítette be a Középnyugat-Egyesült Államok nagy részét, Mexikó északi részét és a csendes-óceáni partvidék egy részét. A kitörés mellett eltörpül a St. Helens 1980-as kitörése: az egykori hatalmas magmakamra 85 × 45 kilométeres kalderát hagyott maga után. Yellowstone-ban az utóbbi 2,1 millió évben három nagy kitörés volt, a legutóbbi 640 000 évvel ezelőtt. Ezen időszakon belül ezek a Föld legnagyobb kitörései voltak, amelyek klímaváltozásokhoz is vezettek.
Key West város és sziget is egyben Florida államban, Monroe megyében. A város teljesen beteríti a szigetet, ami nincs messze a floridai zátonyok végéhez (Florida Keys), Marquesas Key-hez. A névrokon szigettől keletre található a szintén egy néven emlegetett Stock Island. Szárazföldön csak onnan lehet megközelíteni Key Westet, mégpedig csak a U.S. 1-en (Overseas Highway). Key Westtől északra Salt Pond Key, Dredgers Key, Fleming Key (utóbbi két területre szárazföldi út vezet); északnyugatra Wisteria Island; nyugatra Tank Island veszi körül.
Hawaii (hawaii nyelven Mokuʻāina o Hawaiʻi)[2] az Amerikai Egyesült Államok 50. tagállama 1959. augusztus 21. óta. Földrajzilag elkülönül az amerikai kontinenstől és az ország törzsterületétől, lényegében egy Polinéziához tartozó szigetcsoport a Csendes-óceánon. Fővárosa és egyben legnagyobb települése Honolulu. Változatos természeti környezete, meleg trópusi éghajlata, nyilvános strandokban való bősége és aktív vulkánjai miatt a turisták, szörfösök, biológusok és vulkanológusok számára egyaránt népszerű célpont. Barack Obama, az Egyesült Államok jelenlegi elnöke, fiatal kora nagy részét itt töltötte.
A Grand Canyon ("Nagy szurdok") a Colorado folyó által kivájt sokszínű, meredek völgyszurdok az Egyesült Államok Arizona államában. A Grand Canyont a Colorado folyó valószínűleg 17 millió év alatt hozta létre, 446 km hosszú, szélessége 6,4 km-től 29 km-ig terjed, mélysége 1200 és 1800 méter közötti (legmélyebb pontja 1829 méter). Nagy része a Grand Canyon Nemzeti Parkon belül fekszik, mely egyike az első nemzeti parkoknak az Amerikai Egyesült Államokban (Theodore Roosevelt elnök volt a kanyon megőrzésének fő támogatója).

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Luvgierig

Luvgierig - a szél felé forduló hajót hívjuk így

Balatonlelle - BL Yacht Club

A BL Yacht Club Vitorláskikötő bemutatása:  A Balaton nyugati medencéjének...

Özni

 Kötélvezetõ karika.

Boci

A boci mentőcsónakot, hajó után köthető kis evezős csónakot jelent.

Reggeliző belváros

A legjobb reggelizőt keresed Budapesten? A PRE-GO a legjobb reggeliző a belvárosban, ahol helyben...