10 ok, amiért jobb hajón élni, mint szárazföldön

VN

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

A kalandosabb lelkűek biztosan többször is álmodoztak már arról, hogy vajon mi történne, ha minden szárazföldi ingatlanjukat felszámolnák, és a pénzből vennének egy hajót, hogy a tengeren folytathassák életüket. Nos, ez az elképzelés egyáltalán nem kell, hogy szimpla fantázia maradjon, és sokan életük egyik legjobb döntésüknek tartják, hogy a hullámok hátára költöztek. De mi teszi olyan csábítóvá a tengeri életet? Miért dönt úgy valaki, hogy egy hajóra költözik ahelyett, hogy a stabil talajon maradna? A következőkben ehhez sorolunk fel néhány meggyőző érvet!

1. Bármikor, bárhová költözhetsz

Ha egy hajóval szeretnél elköltözni valahová, akkor abban kizárólag a szél akadályozhat meg (de persze a motort is bármikor beizzíthatod ebből a célból). Felejtsd el a költözéssel járó költségeket és stresszt, és élj ott, ahová a szél visz.

2. Megszabadulhatsz az otthontulajdonosok korlátaitól

Ha van egy telked, akkor csak ezen a területen belül építkezhetsz, és vannak olyan dolgok, amikhez még így is engedélyt kell kérned. Ha azonban egy hajóra költözöl, akkor szinte bármelyik kikötőben vagy vízpart közelében lehorgonyozhatsz.

3. Búcsút inthetsz a hagyományos otthonok költségeinek

Nézz utána, hogy mennyibe kerül egy tengerpartra néző ház vagy lakás. Miután kitörölted a könnyeket a szemeidből, gondolkodj el rajta, hogy egy hajóról gyakorlatilag mindig ez a látvány tárul majd a szemeid elé valamelyik irányban. Akárhová is költözöl tengeri otthonoddal, mindenütt zavartalan naplementék, és/vagy napkelték fogadnak majd a fedélzeten.

4. Egy összetartó közösség tagja lehetsz

A hajósok, vitorlások közössége nagyon feszes és összetartó. Ha valamikor problémád adódik motoroddal, akkor jó eséllyel lesz a közelben egy kikötő, tele tapasztalt és lelkes hajósokkal, akik szívesen segítenek majd. Hasonló nagylelkűségre számíthatsz akkor is, ha még csak most tervezel átállni erre a kalandos életmódra.

5. Egyszerűen javíthatod vagy cserélheted hajód alkatrészeit

Ha valami elromlik vagy tönkremegy hajódon, akkor nem igazán lesz problémád a javítással vagy a cserével. Ehhez persze mindenképpen érdemes egy hajós szerszámkészletet tartani a fedélzeten, és megismerkedned hajód működésével, de ezen kívül rengeteg parti hajós boltba is betérhetsz, ahol megszerezheted a szükséges alkatrészeket és eszközöket.

Rengeteg helyen találsz használt alkatrészeket is, amiket az eredeti ár töredékéért szerezhetsz be, gyakran príma minőségben. A legolcsóbb opció persze a csináld magad, és meglepően sok mindent megoldhatsz saját magadnak is a fedélzeten, ha nem félsz egy kis barkácsolástól.
 

További nagyon jó érvekért lapozzatok, mert van még pár! A következő oldalon folytatjuk!
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Matrac

Matrac

Drengolás

A drengolás jelentése benyomulás, versenyen például az ellenfél és a bója közé.

Balatonberényi Kikötő

A Balaton nyugati medencéjének délii partján található a Balatonberényi Magyar Tenger...

Csacsihal

Mi az a csacsihal?   Lásd hekk.

Wellness hotel a Bükkben

Csodás wellness hotel a Bükkben Érdemes útra kelni vidékről is, ha hazánk természeti...