ILCA 6 VB 2024 - Érdi Mári győzött az Éremfutamon, ezzel a 7. helyen végzett a vitorlás világbajnokságon

ZH

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Érdi Mária briliánsan teljesített az ILCA 6 világbajnokságán, ahol a Medal Race-t is megnyerte, ám egy sajnálatos hajóprobléma miatt végül a dobogóért való harcba szóló lehetőségét veszítette el.

A Medal Race győzelme

Érdi Mária az egész ILCA 6 VB verseny során lenyűgöző teljesítményt nyújtott, és a Medal Race-t is diadalmasan zárta. A pontszámok alapján a 9. helyről akár az 5. pozícióra is felküzdhette volna magát. A fináléban két ellenfelét megelőzte, így a norvég és a finn lányok ellenére is pontelőnyből álltak a versenyzők.

Tizedik futam: Hajóprobléma miatt csúszott le a dobogóról

Azonban a tizedik futamban Érdi Mária kénytelen volt kiszállni, miután a rendezőség által rendelt hajóból a sott talpcsigát és a kiülőgurtnit tartó veret kiszakadt. Ennek következtében a 6. helyről esett ki a futamból. Ha sikerült volna befejeznie a versenyt, akkor az előkelő helyezése és a Medal Race győzelme a dobogóra segíthette volna.

Méltányossági kérelmet is benyújtottak

Érdi Mária versenyzői jogaiért méltányossági kérelmet nyújtott be, és bár a versenybíróság által méltányosságból megadott átlagpontok segítettek volna, a döntést csak a döntő futamokra alkalmazták. Ez a kompenzáció jelentősen kevesebb volt, mint amennyit az egész versenyre kapott volna. A versenybíróság jegyzőkönyvében megjegyezték, hogy Érdi Mária azért kapott méltányosságból átlagpontokat, mert a rendezők tudták, hogy a hajókon probléma merülhet fel, és a vereteket cserélték is, kivéve Mária hajóját.

A verseny egyik kiemelkedő pillanata a szerdai éremfutam volt, ahol a tíz legjobb vitorlázó versenyzett. A viadal hivatalos honlapja szerint Érdi Mária kiváló teljesítményével az éremfutam első helyén végzett. Ez az eredmény a viadalban két hely előrelépést eredményezett hétfő este, amikor az év sportolója gálán Érdi Mária az év női sportolójaként lett kitüntetve.

A női egyszemélyes olimpiai hajóosztály világbajnokságán 46 ország 102 versenyzője állt rajthoz. A mezőnyben négy világbajnok és a két utolsó olimpia aranyérmese is részt vett, ami tovább fokozta a verseny színvonalát.

A magyar vitorlázó tavaly augusztusban olimpiai kvótát szerzett az ötkarikás hajóosztályok hágai világbajnokságán, melyet megnyert.