Így utazz olcsón - 5 költséghatékony utazási tipp

VN

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Utazni mindenki szeret, szerencsére ez manapság már nem csak a legfelsőbb réteg kiváltsága. A fapados légitársaságok és közösségi szállásmegosztóknak köszönhetően egész jó áron ki lehet hozni egy-egy utazást, de utazni még így sem olcsó! Íme néhány spórolós tipp, hogy hogyan utazz költséghatékonyan.

1. Ne a főszezonban utazz!

Utazz szezonon kívül! A költségvetés szempontjából nagyon meghatározó tényező az időpont. A legtöbb turisztikailag forgalmas helyen főszezonban felárat számolnak fel a szállásokra, emelnek a különböző szolgáltatások árain, ráadásul óriási tömeg is van. A legtöbb tengerparton még ősz elején is nyaralásra alkalmas idő van, de az árak még sincsenek az egekben. 

Az időpontot illetően a rugalmasság sem elhanyagolható tényező, lehet, ha pár nappal később mész a tervezettnél, óriási összegeket spórolhatsz meg. A különböző utazás tervező portálokon, mint a Skyscanner, vagy a Momodo beállíthatod a bármikor lehetőséget a dátumnál, így megtalálhatod a legkedvezőbb ajánlatot. Persze nem feltétlenül a legolcsóbb a legjobb, az alacsony árnak sokszor oka van, nem árt utána nézni, hogy hogy alakul az időjárás abban az időszakban. 

2. Válassz szállást okosan!

A szállás is egy nagyon esszenciális tényező, ami nagyon meg tudja dobni a költségvetést, ugyanis általában az egész utazás árának a felét teszi ki. Mindenkinek más-más igényei vannak. Neked kell eldöntened, hogy mire van szükséged. Vannak, akik azt vallják, ha nyaralni mennek akkor nem az számít milyen szobájuk van, hiszen úgy sem töltenek el ott sok időt, aludni bárhol tudnak. 

A szállás elelhelyezkedése is, nagyban befolyásolhatja annak árát. A legtöbben közel akarnak lenni a nevezetességekhez, esetleg tengerparthoz, viszont ezek a helyek nagyon drágák. Ezért gondoljuk át, hogy megéri e ez nekünk, vagy inkább választunk egy kicsit távolabbit. Persze azt sem árt figyelembe venni, hogy jól megközelíthetők legyenek a látványosságok, akár tömegközlekedéssel is. 
Amit még fontos kiemelni, hogy mindenképp használd ki a szálláshely nyújtotta ingyenes lehetőségeket! Ahelyett, hogy palackozott vizet vennél a boltban, megtöltheted üvegedet a szálláshelyen, amennyiben jó a víz minősége. De sokszor van lehetőség ingyenes tea, vagy kávé fogyasztására is, használd ki!

Ne félj használni lakásmegosztó applikációkat se! Lehet, hogy kicsit elriaszt, hogy nem egy jól ismert szálloda biztosítja a szállásodat, de mára már ezek az alkalmazások is jól szabályozottak, így nincs mitől tartanod. Olvass utána a működésüknek! 

3. Így közlekedj!

A közlekedésen is lehet spórolni. Már maga az oda való eljutás is meghatározó. Napjainkban egyre több fapados légitársaság ajánl utakat a legkülönfélébb desztinációkra, megfizethető áron. Például a Wizz Air vagy RyanAir járataival akár 10 ezer forint alatt megjárhatjuk Milánót, Londont vagy Brüsszelt. Közelebbi úticélok eléréséhez pedig a Flixbus biztosít olcsó lehetőségeket. 
Gondolni kell a helyi közlekedésre is. Ahelyett, hogy városnéző buszokra pattansz, vagy autót bérelsz, próbáld ki a helyi tömegközlekedést! Nem csak gyors és olcsó, de a helyi emberekkel is könnyeben létesíthetsz kapcsolatot, azáltal, hogy beolvadsz közéjük. A Google Maps segítségével biztosan nem fogsz eltévedni, de ha még is kérj segítséget a helyiektől!

4. Próbál ki a helyi ételeket!

Ha minden nap turistáknak kialakított étteremben eszel, nagyon megcsúszhat a költségvetés.  Étkezz ott, ahol a helyiek! Próbál meg megkeresni a helyiek által látogatott éttermeket, ahol napi menüket találhatsz alacsony árakon. Kérdezd meg a szálláshelyen a recepcióst, vagy az utcán a helyinek tűnő embereket, ők mit ajánlanak. Megkóstolhatod az igazi helyi specialitásokat, és elkerülheted a túlárazott ételeket. De azért boltba is menj be!

5. Mindent alaposan tervezz meg!


A fent leírtak persze nem működhetnek alapos tervezések és előmunkálatok nélkül. Nagyon fontos előre gondolkodni az utazással kapcsolatban. Különböző terveket készíteni akár a költségekkel, akár a programokkal kapcsolatban.
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Havaria

Havaria: erõsszeles, kicsi orrvitorla Jobbcsapás - a hajó jobbcsapáson halad, ha a vitorlába...

Konferencia helyszín Budapest

Konferenciáknak, üzleti rendezvényeknek, bemutatóknak tökéletes helyszínéül szolgál a...

Bavaria 44

Bavaria 44 vitorlás hajó történet,leírás A Bavaria 44 vitorlás hajót 2002 és 2004...

Jules Verne Trophy

Jules Verne Trophy vitorlás verseny történet,szabály A Jules Verne Trophy ann ak jár,...

MTB kerékpár

MTB kerékpár