Valóban lelőtték a Nagylábút?

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Sok vita keringett akörül hogy Amerikában lelőttek egy jetit. Most állítólag már DNS-teszttel is bizonyították, hogy valóban őt ölték meg. Nézzük, mi is történt.

Egy amerikai férfi az állítja, hogy lelőtte a Nagylábút és a fiát. Rick Dyert csak Bigfoot-vadászként emlegetik. Dyer állítása szerint már évek óta vadászott a lényre aztán 2012-ben sikerült leterítenie.

Bigfoot, azaz a Nagylábú legendája nagyban hasonlít a jetiéhez. Ez is egy óriás, két méter magas majomszerű lényről szól, ami állítólag Észak-Amerika erdeiben él. Az őslakosok Sasquatchnak hívják, ami annyit jelent: az erdő erős óriása. 

1958-ban pedig egy kaliforniai bulldózerkezelő, Jerry Crew állította azt, hogy rátalált a Nagylábú nyomaira, sőt, gipszből ki is öntötte. A helyi újság le is fényképezte az öntvényt, a kép hamar bejárta a világsajtót. 40 évvel később azonban a férfi felesége bevallotta, az ál-nagylábakat ők maguk gyártották. 

1968-ban ketten is azt állították, hogy látták a lényt. Robert Patterson és Bob Gimlin állítólag Észak-Kaliforniában találkoztak vele. Egyikük puskát fogott rá, a társa pedig filmre vette. A filmkockákon egy hatalmas szőrös, kétlábú lény látható, amint lassú, esetlen mozgással a bozótos fele tart. Sokan azonban azt mondták, csak egy állatszőrbe bújt ember szerepel a filmben. 

A legújabb, a világsajtó címlapján szereplő szenzáció pedig Rick Dyer nevéhez kötődik, aki 2012. szeptember 6-án állítólag lelőtte a Nagylábút San Antonio közelében, most pedig fényképet adott közre róla. 

A napokban újra előtérbe került hírben, Rick Dyer korábbi hamisnak vélt bejelentését a DNS-teszt is igazolta. A lelőtt lény DNS-e a tudósok szerint semmilyen állatéval nem egyezik meg, teljesen egyedi. Most már biztos, hogy a Nagylábút terítette le és február elején világkörüli turnéra indul vele. Eddig 10 országgal állapodtak meg, ahol ki fogják állítani a szenzációt.

A vadász állítása szerint a hatalmas hím mellett egy fiatal másikat is leterített, a tetemeket már ki is tömték. Az emberek először nem akartak neki hinni, de azután 100 embernek megmutatta a trófeát és videóra vette a reakciójukat.

Közben pedig a washingtoni egyetem tudósai több vizsgálatot is elvégeztek a tetemeken, az egyik közel 15 hónapig tartott.

A szövetminta a Nagylábtól származik. A haja sokkal durvább szerkezetű mint az emberé, vagy a lóé.

Hajszál mikroszkopikus vizsgálata. Embertől eltérő szerkezetű.

A boncolás során megállapították, hogy sem állati sem emberi lények nem lehetnek, mert a DNS-ük egyik fajhoz sem köthető. Gyorsak voltak és eszesek, karmaikkal fára tudtak kapaszkodni, a nemi szervük pedig az emberéhez hasonló. A hím magassága kb. 2.5 méter volt, a súlya pedig több mint 360 kg. A San Antonio melletti hegyekben nőstények is élhettek.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Cirkáló

A cirkáló egy klasszikus, kecses tőkesúlyos vitorláshajó. Az utána szereplő szám a...

Üzleti ebéd helyszín

Ha szeretné üzleti partnereit elkápráztatni, érdemes egy igazán különleges helyszín...

Üzleti rendezvényhelyszín

Az üzleti rendezvényhelyszín megtalálása nem egyszerű feladat, hiszen a rendezvény...

Trapéz

Sok jolle és tőkesúlyos hajón hazsnálnak trapézt. Trapézolás közben a mancsaft, vagy pl...

Scholtz 32

A Scholtz 32 vitorláshajó leírása (gyári adatok és leírás) A SCHOLTZ 32...