5 ruhamárka, amiről te sem gondoltad volna, hogy magyar eredetű

VN

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

A divat világa egy nagyon különleges világ, amit elég nehéz kiismerni. Merünk fogadni, hogy tökéletesen fogalmad sincsen például arról, hogy kedvenc ruhamárkáid melyik országból származnak. Még az is lehet, hogy telis-tele van a gardróbod magyar ruhákkal, de mindeddig azt hitted, hogy külföldi nagymárkák termékeid vásárolod. Ennek leginkább az az oka, hogy a márkák szeretnek hangzatos, jólcsengő, nemzetközileg is értelmezhető márkaneveket kitalálni, hiszen ezek jobban eladhatóvá teszik a termékeiket. Nézzünk is 5 olyan ruhamárkát, amik magyar eredetűek, de nem biztos, hogy eddig erről volt sejtésed, minket a legtöbb nagyon meglepett!

#1: Farmerből sosem elég: Retro Jeans

Szerintem a Retro Jeans márkáról legtöbben azt gondoljuk, hogy külföldi, leginkább azért, mert kampányaik nemzetközi szintűek. A márka kommunikációja egyértelműen arra próbálni terelni a fogyasztókat, hogy nem hazai cégtől vásárlunk, még honlapjuk egyes szövegei is angol nyelven vannak megírva. A ruhák stílusát az amerikai vintage irányvonal adja, pedig a céget 2001-ben Magyarországon alapították.

#2: Kedvenc, és örök iskolatáskánk: Budmil

Mikor én kisiskolás voltam, anyukám kijelentette: „Bármilyen táskát, választhatsz,a mennyiben az Budmil.” Kicsit olyan ez, mint Henry Ford legendás idézete: „A vásárló bármilyen színt választhat, amennyiben az fekete!” Szerintem mindenkinek volt, vagy van Budmil táskája, nekem is van egy pár, nagyon szeretem őket, hiszen praktikusak, és nagyon időtállóak, ráadásul hazai termékek is. A Budmil egy magyar sport- és szabadidő-ruházati márkaként indult. A márkanév egy rövidítés, amely Budapest és Milánó városok nevéből ered. A cég a harmadik volt egykor a rendszerváltás korabeli magyarországi sportruházati márkák rangsorában. A cég sikerét a tőkeerős nyugati konkurens márkák között a hiánygazdálkodás piaci rései felismerésének, a megbízható minőségnek és a jól felépített imázsnak köszönhette.

Lapozz eget és mutatunk még magyar márkákat!


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Balatonaliga Horgász Egyesület Kikötő

A Balatonaligai Horgász Egyesület kikötője a Balaton keleti medencéjének keleti partján...

Persenning

Vitorlavédő huzat, zsák.

Michael Maier

Michael Maier vitorlázó bemutatása Michael Maier cseh származású vitorlázó. Finn és...

Balatonfűzfő - Marina Fűzfő

A balatonfűzfői Marina Fűzfő közforgalmú, 206 cölöpös hajóhellyel rendelkezik, ebből 10...

Route du Rhum

Route du Rhum vitorlás verseny történet A Route du Rhum egy transzatlanti, egykezes...