A semmiből születő városok

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A világ elképesztően gyorsan változik. A technika, az építészet, a világ úgy összességében. Most egy nagyon szemléletes példában fogjuk bemutatni, hogy mire is gondoltunk!

Világvárosok a semmiből

Elképesztő, hogy egy-két emberöltő alatt milyen városok fejlődnek ki, gyakorlatilag a semmiből. Olyan helyek számítanak manapság világvárosnak, melyek egykor elképesztően kicsik voltak, vagy egyáltalán nem is léteztek. Csak valamilyen oknál fogva (olaj, helyi gazdaság hihetetlen mértékű fejlődése) lehetőség nyílott, hogy belekezdjenek az építkezésbe. És mit lehet mondani? Belekezdtek… Nézzük meg tehát, hogy milyen csodák nőttek ki a földből.  Persze nem meglepő módon a többségük a távol keleten van. Nézzük hát most meg őket!

Szingapúr egy remek példa

Az egyik legjellemzőbb példa, Szingapúr.1965-ös függetlenedése óta a városállam rohamos fejlődés indult el, amit nagyrészt előnyös gyarmati múltjának köszönhet, hiszen Szingapúr volt  a környék brit gyarmati központja. Stratégiai jelentőségű kikötője hamarosan a világ egyik legfejlettebb államává tette . Ma már alig lehet elképzelni, hogy  100 évvel ezelőtt szemetes, cölöpházakkal teletűzdelt kis kikötő volt a helyén, igaz?

Dubaj is hasonlóan jó bizonyíték

Szintén nagyon eklatáns példa Dubaj. A közel-kelet és az olaj persze ismert tényező manapság a világ politikában, de gondoljunk csak bele: mi lesz akkor, mikor elfogy a fekete arany és okafogyottá vállnak ezek az épületek, ez az infrastruktúra? 1980-ban még szinte semmi sem volt itt, manapság meg a világ egyik legnagyobb és legszebb városa.

És mi a helyzet Pekinggel?

Következzen most Peking, Kína fővárosa. Sanghaj után a második legnagyobb városa a föld legnépesebb országának.Elismerten Kína politikai, oktatási és kulturális központja, míg például Sanghaj és Hongkong inkább gazdasági téren domináns városok. Egyike Kína négy ősi fővárosának. A képen is látható, hogy 50 évvel ezelőtt mennyire más volt az egész város felépítése és szerkezete. 

Nairobi, azaz Kenya fővárosa

Végül itt van Nairobi, Kenya fővárosa, a maga 2,7 millió lakosával. Egy nagyon fiatal városról van szó személyében, hiszen az 1890-es években egy brit tábor volt a helyén.Csak hogy érzékeltessük az időt és a különbségeket: a felső kép 1960-ban készült, a msik meg manapság.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Nut

 Az árbocon és a bummon lévő horony, vájat, csatorna neve, amibe a vitorlát húzzuk bele.

Franck Cammas

Franck Cammas vitorlázó életrajz Franck Cammas 1972 december 22.-én született...

Saját testsúlyos edzés

 Saját testsúlyos edzés

gyógyszerkiadó

gyógyszerkiadó szakasszisztens tanfolyam

Hajótest

A hajótest fából, fémből, műanyagból, vagy ezek kombinációiból készülhet. Fahajók...