hirdetes

Berecz Zsombor olimpiai formában - MVSZ

hirdetes

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!

Jól indult az év a vitorlázó Berecz Zsombor számára. A Finn dingiben tavaly riói kvótát szerzett magyar versenyző a Cádizban vasárnap véget ért Andalúz Olimpiai Hét elnevezésű rangos nemzetközi versenyen hajóosztályában a második helyen végzett.

Berecz Zsombor

Berecz a lebonyolított tíz futamból hármat is megnyert, csak a francia olimpiai bronzérmes Lobert tudta megelőzni, ugyanakkor több világklasszist is maga mögé utasított. Sikere értékét növeli, hogy az MVM SE vitorlázója új hajóval szállt vízre.

"Ez volt számomra az esztendő első versenye, és nagyon örülök, hogy ilyen erős mezőnyben tudtam bizonyítani. Kezdés előtt kérdéses volt, hogy a szereplés az új hajóval miként fog elsülni, de így utólag nyugodtan mondhatom, hogy nem nyúltam mellé ezzel a hajóval, mert jól működött. Erre az évre az a feladat, hogy tovább gyorsítsam a hajót és magamat, illetve minél jobban összerakjam az egész versenyzést. Szerencsére abban hálás helyzetben vagyok, hogy nem kell görcsölnöm az olimpiai kvalifikáció miatt, hanem nyugodtan tesztelhetek" - értékelt elégedetten Berecz Zsombor, akinek következő versenye március végén lesz Palma de Mallorcán.

Az olimpiai héten indult magyarok közül a 17. életévét mindössze pár napja betöltött Érdi Mária első lett az ifjúságiak között, míg összetettben a 42 hajót számláló és nagyon erős - olimpiai és világbajnoki érmesekkel tarkított - női Laser Radial mezőnyben a 15. helyen végzett. Edzője, Eszes Tamás elmondása szerint a magyar tehetség ráadásul betegen, hörgőgyulladással versenyzett, és sokat tanakodtak azon, hogy egyáltalán részt vegyen-e a futamokon.

A Cádizban érdekelt harmadik magyar, Tomai Balázs a 28. lett a 62 hajós férfi Laser Standard mezőnyben. Bár volt 7. és 8. helye is, két kizárás miatt nem végzett az élbolyban. (Turák Péter)

Forrás: MVSZ

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
Vitorlázók figyelem! Hamarosan indul a Volvo High Tech Regatta!

2018-06-30

A Volvo High Tech Regatta vitorlás versenyen ismét összemérhetik tudásukat a vitorlázás szerelmesei! A hazai vitorlázók egyik kedvenc versenyét idén is megrendezik! Ha szeretnél részt venni a versenyen indulóként, de ha csak nézőként látogatnál el, akkor mindenképp olvasd el cikkünket, melyben minden részletet összefoglaltunk a versenyről!

Ez a háromtestes vitorlás lesz a 2018-as Hamilton Island Race Week egyik sztárja

2018-07-03

Ez a háromtestes vitorlás lesz a 2018-as Hamilton Island Race Week egyik...

A legnevesebb ausztrál vitorlásverseny, a Hamilton Island Race Week 150. nevezője egy Vietnamban készült trimarán. Az amerikai dizájnú hajóval egy új-zélandi hajós indul. Ez a hajó nem más, mint a Romanza, ami egy 18,2 méter hosszú, háromtestes vitorlás. Sok reményt fűznek a hajóhoz, amellyel elindulnak az idei ausztrál versenyen is!

A 2018-as Race to Alaska (R2AK) döntő pillanata

2018-07-04

2018. június 24-én lelkes szurkolók tömege gyűlt össze az alaszkai Ketchikan városában, hogy figyelemmel kísérjék a Race to Alaska (R2AK) első befutóit. Az Alaskan Fish House tulajdonosa szintén túlórázott, hiszen a záróra után is nyitvatartott kapuit a verseny érdekében! Cikkünkben a Federal’s Team Sail Like a Girl csapatról írtunk!

A Safram nyerte a 2018-as Kékszalagot!

2018-07-27

A 2018-as Kékszalag nem igazán hozott meglepetést, maximum annyit, hogy szuperlassúságban tudtak közlekedni a hajók. Nézzük, ki nyerte a 2018-as Kékszalagot!