A jövőben is lesz Bozodújfaluban templom?

Igazi szenzáció látott napvilágot akkor, amikor napvilágot látott a hír, hogy a lehetőségekhez képest felépítik újra az elárasztott bozodújfalui templomot. 

Megint lesz Bozodújfaluban templom?

Páratlan összefogás a templomért

Példátlan összefogásról kaptunk hírt. A romániai falurombolás szinonímájának megfelelő Bozodújfaluban közadakozásból építik újjá a nemrégiben összedőlt templomot. Hihetetlen, igaz? Pedig szerencsére így történik.

 

Valamennyi felekezet otthona lehetne az új templom

A Bözödújfaluért Egyesület és Erdőszentgyörgy önkormányzata által elindított adománygyűjtésréből egy olyan templomot kívánnak felépíteni, amely  a település valamennyi felekezetének az otthona lehetne. 

 

Hogyan tervezik újjá építeni?

Egy nem is akármilyen építményt terveznek felépíteni ide. A tervek szerint 32 cölöpöt vernének le a tóba, mely a régi falu helyén manapság találgható, és ezekre építenék fel a templomhajó falait és a tornyot úgy, hogy a padlószint a vízszint fölé kerüljön.

 

Nem lesz nagy eltrés, a régi templomhoz képest

Az új épület csak  kicsit fog különbözni az egykori templomtól. Talán az lesz a legjelentősebb különbség, hogy a templomhajót nem fogják befedni. Többfunkciós épület lesz ez majd, hiszen a torony kiállításoknak, a hajó falai által közrezárt tér pedig rendezvényeknek lesz majd a helyszíne. Úgy kell elképzelni, hogy a templomot a partról lehet majd elérni, egy hídon keresztül. 

 

De nehézségek is vannak

Persze nem beszélnénk Romániáról sajnos, ha nem lennének nehézségek. Amikor a templomtorony újjáépítéséről döntöttek, még nem tudhatták, hogy a Romániai Vizek Országos Adminisztrációja bizonyos karbantartási munkálatok elvégzése miatt leengedi a mesterséges tó vizét.

Ezeket a karbantartási munkálatokat már elvégezték, de hogy a tó visszanyerje az eredeti méretét akár két évbe is beletelhet. Természetesen ha már így alakult, akkor az nagyon megkönnyítené a munkát, ha legalább az alapokat szárazon építhetnék meg.

 

Még csak a szükséges összeg 10% van meg

Az építkezés költségeit 250 ezer euróra, körülbelül 77,5 millió forintra becsülik. A mai napig ennek az összegnek a tíz százalékát sikerült összegyűjteni.

 

További információk itt találhatók, melyek többek közt a Magyarországról is elérhető számlaszámot is tartalmazzák.