Ide egyszer el kell jutni

Csodálatos helyeket mutatunk most be, melyek olyan szépek és annyira furcsa a mi magyar szemünknek, hogy joggal hihetjük azt, hogy ez egy animáció. Pedig nem erről van szó. Nagyon nem...

Helyek, melyeket látni kell

 

Bagan, Mianmar. Ez egy történelmi város Burma középső részén. A leírások alapján a várost a 2. században alapították. 

 

(fotó: Martin Sojka)

 

Salar de Uyuni sósivatag, Bolívia. A Föld legnagyobb tükreként emlegetik a  sósivatagot, mely a világ egyik legkülönlegesebb természeti jelensége is egyben.

 

 

Machu Picchu, Peru. Annyira eldugott hely, hogy hihetetlenül későn, csak 1911-ben találták meg.

 

 

Yosemite Nemzeti Park, Amerikai Egyesült Államok. Kaliforniában található és az USA második legnagyobb parkjának számít. 

 

 

 

 

 Algarve, Portugália- barlang. AlgarvePortugália tíz történelmi tartománya közül a legdélibb. Akik jártak itt azt mondják, hogy itt van az ország “legmenőbb” partszakasza. 

 

 

Meteora, Görögország. A Meteorák a legnevezetesebb látnivalók egyike Görögországban. A környék tele van 100-150 méteres gigantikus torony- és csipke alakú sziklákkal.

 

 

Navagio-öböl, Görögország. Tehát maradunk szintén Görögországban. Gyönyörű öböl, mely népszerű a turisták körében. Égszínkék, átlátszó tenger. Mi kell még? Látni kell!

 

 

 

 

Viktória vízesés, Zambia és Zimbabwe határán.  A Viktória vízesés 1708 méter szélességével a a legszélesebb a világon, közvetlen környékét mindkét ország nemzeti parkká nyilvánította. 1989 óta az UNESCO-Világörökség részeként nemzetközi védelemben is részesül.

 

 

Bora Bora, Francia Polinézia. Manapság más okból ugyan, de nagyon népszerű hely Bora Bora. Látva a képet meg is értjük. Nem is vitás: látni kell.

 

 

A híres ulipánmezők Hollandiában. Mondjuk ennyire látványosnak csak innen fentről számítanak. De innen nem csúnya, igaz?

 

 

A Roraima-hegy Venezuela és Brazília határán. Véleményem szerint ez a legkülönlegesebb. Mint ha nem is evilági lenne, nem igaz?

 

 

Batu barlangrendszer, Malajzia. Vajon véletlen-e, hogy a látnivalók nagy része Ázsiából valók?