Cambridgeshire-ben egy privát birtokon alakították ki ezt a lélegzetelállító kalóz szigetet. James Challis, a Dickerson család tagja, nagypapája emlékére építette fel a saját kalóz paradicsomát.
A Challis sziget kiváló kikapcsolódást nyújt a gazdag vendégeknek, kik egy kis egzotikumra vágynak a hűvös és esős Angliában. A történelmileg hitelesen kialakított sziget, hűen tükrözi a 18. századi gyarmatosított karibi szigetek hangulatát, melyeket, annak idején előszeretettel használtak a kalózok búvóhelyül, vagy csak egy kis kikapcsolódásra a zsákmányszerző utak után. A Gregorián stílusú épületek a „The Master Wishmaker” nevű cég tervezésén alapszik, akik mindent kézzel építettek fel. Alapanyagként az épületek felépítéséhez pedig tölgyfát, fenyőt a tetőkhöz cédrust és szalmát használtak fel. Minden a kornak megfelelően van elkészítve semmi műanyag és csillogás, csak az adott időszaknak megfelelő alapanyagokkal dolgoztak.






Ahhoz, hogy a helyet még kedveltebbé tegyék a vendégek számára, igyekeztek visszaállítani a sziget növény és vadvilágát. Próbálnak minél színesebb helyet teremteni, most már újra fészkelnek a szigeten a szárcsák, a tóban újra halak úszkálnak, vagy éppen újra láthatunk hattyúkat a part mentén.






Remek élményekkel gazdagodhatnak a szigetre látogató vendégek. Egy igazi kalóz paradicsomban eltölteni pár napot, egy teljes egészében hiteles történelmi 18. századi környezetben, egyszerűen elképesztő lehet. Testközelből megismerni, hogy vajon, milyen is lehetett egy igazi kalóz sziget, amit a Karib-tenger kalózai című filmben láthattunk. Remélem egyszer lesz rá lehetőségem, hogy eljussak erre a mesés helyre.


Például egy pub a „The Black Dubloon-t” , melyben a vendégek egy igazi kalóztanyán érezhetik magukat. Akik inkább csak egy kis pihenésre vágynak, elvonulhatnak a vendégházba, vagy, ha szerencséjük van, élvezhetik a napfürdőzést a napozó teraszon, vagy a parton található kunyhóban.
