Közeleg a vitorlás verseny szezon, és mint minden sportnál itt is elengedhetetlen, hogy testünket felkészítsük a verseny okozta stressz elviselésére. Köztudott, hogy a kerékpározás az egyik legjobb erő és állóképesség fejlesztő sporttevékenység, ami nem utolsó sorban adrenalin dús kikapcsolódást is garantál. De hogyan tudnánk ezt a kellemesen hasznos sportot még élvezetesebbé varázsolni? Pattanjunk fel a kerékpár gyártás csúcsát jelentő McLaren Specialized Venge nyergébe!
Az utcai sportautóiról és a Formula 1-ből ismert legendás angol márkát úgy vélem senkinek nem kell bemutatni. Többek között a márka nevéhez fűződik az a McLaren F1 utcai sportkocsi is mely majdnem tíz évig volt a világ leggyorsabb forgalomba helyezhető sportkocsijának kikiáltva. Szót kell ejteni továbbá a szintén történelmet író Forma 1-es istállójukról is mellyel 12 világbajnoki címet szereztek a királykategóriában, ezzel az egyik legsikeresebb csapattá alakulva a sorozatban. McLaren autóval nyert három-három világbajnoki címet az F1 történetének két legnagyobb alakja Alain Prost és Ayrton Senna is.
De mi is az a Specialized? Egy a kerékpáros világban jól ismert csúcstechnikát és elképesztő design-t képviselő amerikai kerékpár márka. Ha lehet azt mondani a Specialized a kerékpárok McLarenje!
Ez a két technológiában élen járó cég fogott össze, hogy megalkossa a világ legjobb országúti verseny kerékpárját. A Venge-t 2006- óta fejlesztik, az egyik fő céljuk az volt, hogy a lehető legaerodinamikusabb versenykerékpárt alkossák meg a lehető legminimálisabb súly mellett. A carbonból szőtt váz önmagában nem lépi át az 1 kilogrammot! Ami elég ijesztő tekintve, hogy hegyről lefelé akár a 100 km/h –át is átléphetjük egy ilyen gépen csücsülve, de a tervezők természetesen gondoskodtak a bringa megfelelő teherbírásáról is, amit más nem is bizonyíthat jobban, minthogy az első versenyen való bevetésén azonnal győzelemhez segítette az ausztrál Matt Goss-t.
A szépséggel és a stílussal biztosan nincs gond…
Az aerodinamika annyira jól sikerült, hogy a laboratóriumi tesztek alapján az azonos kategóriájú kerékpárokhoz képest a Venge 20 km/h-s sebességnél 3 wattot, 45km/h-val haladva pedig 23 wattot spórolhatunk lábunk erejéből. Tegyük hozzá, hogy eme bringát tekerő kerékpárosok 70 Km/h fölött sprintelnek, tehát a McLaren bringa nem kis előnyt jelent a versenypályán.
Egy ilyen kerékpárral tekerni a Balaton mellett egész biztosan felemelő élmény, ha csak nem zavar minket, hogy jó sokan megbámulják miatta az edzésünket. A kerékpár szinte összes alkatrésze carbon szálas technikával készült, ami nem csak a manapság legfejlettebb technika de kinézete egyértelmű jelzést ad a laikus szemnek is, hogy ez bizony egy komoly gépezet.
Elektromos váltórendszer
Ha ezzel a kerékpárral végezzük az edzésünk az biztos, hogy nem fog belefáradni az ujjunk a sok váltásba, hiszen a Shimano által nemrég kifejlesztett elektromos váltók és váltókarok garantálják a legkényelmesebb sportolók kényelmét is hiszen épphogy hozzá kell érnünk a váltógombhoz már a kívánt a fokozatban is van a kerékpár.
Ahhoz, hogy a vitorlásunk mellett tudhassuk ezt a csoda kerékpárt nincs más dolgunk mint megrendelni és kifizetni érte majdnem 4milliót forintban. Persze egy kerékpárért ez nagyon horror összeg, de mint minden másban a legjobbat a kerékpársportban is nagyon durván meg kell, hogy fizessük.
A vitorlázás nem csupán egy sport, hanem egy életstílus. Ezt mi is tudjuk. Ezért igyekszünk mindenről beszámolni, ami vitorlázáshoz hozzá tartozik. Nemcsak Balatoni, Adriai és egyéb külföldi helyszíneken való vitorlázásról és vitorlásversenyekről olvashatsz itt, hanem megtalálhatod a legmodernebb technológiákat és a legújabb vitorlás divatot is cikkeink között. Nemcsak profi sportolóknak ajánljuk vitorlázásról szóló oldalunkat, hanem azoknak is, akik hobbiszerűen űzik, vagy esetleg még csak érdeklődnek a vitorlázás iránt. Ha pedig Balatonfüreden konferencia helyszín érdekel, akkor a Vinifera 5* Superiort ajánljunk!
Hírek a vitorlázásról a világ minden szegletéből: minden, amit a vitorlázásról tudni érdemes. Kövesd nyomon a világ leghíresebb vitorlásversenyeit velünk, less el trükköket, hogy hogyan is csinálják a profik! Akár a Balatonon repít a szél, akár az Adrián vitorlázol, vagy valamelyik másik tengeren, hasznos tippekkel és tanácsokkal szolgálhatunk. Mit vigyél magaddal, ha vitorlázásra készülsz, vagy mikre kell figyelned, ha beköszönt a tél? Itt megkapod mindenre a választ. A legfrissebb tudnivalókkal várjuk a vitorlázás szerelmeseit!
Velünk egyik vitorlásversenyről sem kell lemaradnod. Kövesd velünk nyomon a vitorlázás élversenyeit! Nemcsak a hazai megrendezésű vitorlásversenyekről olvashatsz cikkeket, hanem olyan legendás nemzetközi vitorlásversenyekről is, mint a Volvo Ocean Race. Te is kíváncsi vagy, hogy hogyan alakul a helyzet a vitorlázás csúcsán? Ne maradj le a legfrissebb hírekről! Velünk könnyen képbe kerülhetsz a legfontosabb vitorlásversenyekről, a legfrissebb híreket olvashatod első kézből.
A vitorlázás több, mint egy sport, egy valódi életforma. Velünk képben lehetsz a vitorlázással kapcsolatos életstílus újdonságaival: a legújabb vitorlás divattal, a legjobb felszerelésekkel vitorlázáshoz, a legújabb órákkal, amiket vitorlázáshoz fejlesztettek, de a legjobb luxusautókról és technológiai felszerelésekről sem kell lemaradnod! Mit vegyél fel vitorlázáshoz, melyik a legkényelmesebb cipő vagy a legjobb óra egy vitorlásversenyhez? Itt mindent megtalálsz.
Az utazás a vitorlázás elengedhetetlen része. Az új tájak és kultúrák felfedezése még izgalmasabbá teszi a vitorlázást. Nincs is jobb program, mint vitorlázás közben a nyílt vízről megcsodálni a hely nyújtotta látványt, nem is kell túl messzire utaznod ehhez, a Balaton is varázslatos panorámát tár eléd az év minden napján. De persze külföldi utazásokkal, vitorlás utazási ötletekkel is szolgálhatunk, de a csodálatos kis hazánkról sem feledkezünk meg, a hazai vitorlázás központjával a Balatonnal együtt. Fedezz fel te is izgalmas tájakat vitorlázás közben!