Habár listánkra nem kerülhetett fel, mert a fajta csak a 6. legdrágább, azonban a valaha legtöbb pénzért eladott kutya, egy tibeti masztiff volt, Hong Dong. A kutyáért közel 300 millió forintnak megfelelő összeget (10 millió kínai jüant) fizetett ki egy újgazdag kínai férfi. Ekkora vagyont még soha sehol a világon nem adtak ki kutyáért.
5. Rottweiler
A rottweilernek nincsenek északi ősei. Amikor a római légiók visszavonultak Észak-Európából, otthagyták a kutyáikat, és ezek az erős kutyák hasznossá váltak. A középkorban Rottweil városában kezdték ezeket a kutyákat helybéli juhászkutyákkal keresztezni. Így jött létre az úgynevezett rottweiler mészáros kutya, melyeket vágómarhák terelésére használtak. Ezeket a kutyákat nagy előszeretettel vetették be a harcok során.
A római légiók harci kutyájaként jutottak el ősei Németországig, ahol - Rottweil városka környékén, az 1900-as évek elején alakult ki mai formájuk.
Kutyafajták felkerülnek és lekerülnek a Top10-es listáról, de ez a zömök, erőteljes testalkatú kutyafajta régóta tartja magát a listán. Nemzetközi szintű átlagárát, átszámítva, 450 ezer és 1,5 millió forint közötti összegben jelölik jelenleg.
4. Cavalier King Charles spániel
A kis spánielek ősei spanyol és francia eredetű kajtató ebek voltak és Európa-szerte népszerűek voltak az arisztokrácia körében. Ezt a kisméretű, hosszúszőrű kutyafajtát egyszerűen csak angol törpe spánielnek nevezik, s az előző kutyákhoz hasonlóan kevésbé elterjedt hazánkban, ezt ára sem segíti, egy kölyök vételárában elképesztő különbségek vannak: 180 ezertől, 2,7 millióig is terjedhet az összeg.
3. Szamojéd
A szamojéd (samoyed) kutyafajta az őshazájában, Szibériában, a Jenyiszej és az Ob folyó közötti területen élő szamojéd népcsoportról kapta nevét, az ottani emberek mindenes munkakutyája volt. Használták rénszarvasterelésre, szánhúzásra és vadászatra egyaránt - a szamojédek nagy becsben tartották kutyáikat, hiszen a mindennapi túlélés nélkülük lehetetlen lett volna számukra. A mai szamojédek rendkívül tetszetős küllemű és kedves karakterű kutyák, elsősorban kedvencként tartják őket, de kiválóan alkalmasak különböző kutyás sportokra is (szánhúzás, terelés, agility stb.). Általában könnyebben kezelhetők, mint a többi szánhúzó fajta, de határozott, következetes gazdára van szükségük. Ára 750 ezer - 1,3 millió forint között alakul a nemzetközi piacon.
2. Kanadai eszkimó kutya
Kr. e. 1000 körül alakulhatott ki. Évszázadokon át fontos szerepe volt az északi ember életében. Marmagassága 51-69 centiméter, tömege 27-48 kilogramm. Az északi sarkvidékről származó fajta. Minden kutyaszínben tenyésztik. Fülei felállók, farkát hátára kunkorítja. Tömött bundája erős fagyban is megvédi a lehűléstől. Természete elszánt és barátságos. Határozott bánásmódot igényel.
Ez egy másik fajta, amit szinte teljesen kihaltnak tekintettek a világon; 1963-ben már csak egy bejegyzett kanadai eszkimó kutyát tartottak nyílván Kanadában. Ma egy kiskutyát átlagosan 1,3 millió forint körüli áron vehetünk.
1. Kis oroszlánkutya
Marmagassága 25-33 centiméter, tömege 4-8 kilogramm. Hosszú, selymes szőrzete hagyományosan ún. oroszlánfazonra nyírják, melynek alapján könnyen megkülönböztethető a többi pincsifajtától. Lecsupaszított farka végén egy kis bojtot hagynak, amivel még jobban hangsúlyozzák oroszlánszerű megjelenését. Az így megnyírt kutyák igazi paródiái az állatok királyának.
Kialakulása az 1500-as évekre tehető. Az európai arisztokrácia körében évszázadokon át igen kedvelt fajta volt. Goy Alba hercegét ábrázoló, az 1700-as évek végén készült festményén is találkozunk vele. Később népszerűsége rohamosan csökkent, 1960 táján a világ egyik legritkább fajtájaként tartották számon. Az utóbbi években – különösen az Egyesült Államokban – ismét népszerűbb ez az értelmes, jó természetű állat. Átszámítva átlagosan 900 - 1,5 millió forint között alakult az ára.