hirdetes

A PRAESTA Őszi Regattán félszáz hajó indult

hirdetes

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!

2014. október 20., Balatonkenese - Igazi őszi vitorlás fieszta volt az október 19-én Balatonkenesén rendezett PRAESTA Őszi Regatta. A félszáz hajó csodás napsütésben vágott neki a túraverseny távjának.

PRAESTA Őszi Regatta

A 10:00 órakor kezdődő verseny rajtjánál igen gyenge, 3-4 csomós keleti szél fújdogált. Elsőként Balatonaligára kellett vitorlázniuk az egységeknek, a második pályajel Siófoknál volt, ide 12:00 óra után néhány perccel elsőként érkezett a Voodoo nevű Asso hajó. Mivel a szélviszonyok nem tették lehetővé a további hajózást, így a rendezők pályarövidítés mellett döntöttek siófoki befutóval. Azonban ezt bizonyára senki sem bánta, mert a parádés idő és a támogatók - a PRAESTA és a Navigátor Egyesület - ajándékai mindenkit kárpótoltak.

A YSI kategóriában a Brainstorm nevű 370RUN győzedelmeskedett Bognár László kormányzásával, a második a Flaar 26-os Kolibri lett, a harmadik helyen pedig a Puro Concerto nevű J105-ös végzett. A YSII egységek mezőnyében a Jonatáné lett a legfényesebb érem, Tassonyi Kadocsáék mögött végzett Jakab László Szirákó nevű Regina hajója, aki talán a második hely okozta "kis csalódás" miatt azzal vigasztalódhatott, hogy megnyerte a PRAESTA 600 000 Ft értékű fődíját, valamint egy borcsomagot is kapott a névadó jóvoltából. A Szivárvány nevű 15-ös Jolle végzett a harmadik helyen a YSII kategóriában. A YSIII mezőnyben a Vámpír csapata, Dr. Pető Béla vezényletével állhatott a dobogó legfelső fokára, mögötte végzett másodikként a Skorpió és a Vízipók.

A legnépesebb osztályt külön is értékelték a rendezők. A 14 Nautic egység közül Varsányi Gáborék a Mentával szerezték meg az első helyet, a második a Fanatic lett Jánoky László irányításával, ezen a hajón egy kis "mocó" is debütált, a 9 éves Verebélyi Zsombor élete első nagyhajós vitorlásversenyén ezüstérmet szerzett és örülhetett a Navigátor Egyesület ajándékának, egy  MP3 lejátszós napszemüvegnek is, amit egyébként minden kategória győztes csapat is megkapott.

A Nautic osztály bronzérmes csapata az Oxygén lett. A Navigátor Kupát a legjobban teljesítő Navigátor Egyesületi tagok között osztották ki, ennek Arató Gábor örülhetett, aki az Újjéé nevű J24-es egységet kormányozta.

hirdetes
Vitorlázók figyelem! Hamarosan indul a Volvo High Tech Regatta!

2018-06-30

A Volvo High Tech Regatta vitorlás versenyen ismét összemérhetik tudásukat a vitorlázás szerelmesei! A hazai vitorlázók egyik kedvenc versenyét idén is megrendezik! Ha szeretnél részt venni a versenyen indulóként, de ha csak nézőként látogatnál el, akkor mindenképp olvasd el cikkünket, melyben minden részletet összefoglaltunk a versenyről!

Ez a háromtestes vitorlás lesz a 2018-as Hamilton Island Race Week egyik sztárja

2018-07-03

Ez a háromtestes vitorlás lesz a 2018-as Hamilton Island Race Week egyik...

A legnevesebb ausztrál vitorlásverseny, a Hamilton Island Race Week 150. nevezője egy Vietnamban készült trimarán. Az amerikai dizájnú hajóval egy új-zélandi hajós indul. Ez a hajó nem más, mint a Romanza, ami egy 18,2 méter hosszú, háromtestes vitorlás. Sok reményt fűznek a hajóhoz, amellyel elindulnak az idei ausztrál versenyen is!

A 2018-as Race to Alaska (R2AK) döntő pillanata

2018-07-04

2018. június 24-én lelkes szurkolók tömege gyűlt össze az alaszkai Ketchikan városában, hogy figyelemmel kísérjék a Race to Alaska (R2AK) első befutóit. Az Alaskan Fish House tulajdonosa szintén túlórázott, hiszen a záróra után is nyitvatartott kapuit a verseny érdekében! Cikkünkben a Federal’s Team Sail Like a Girl csapatról írtunk!

A Safram nyerte a 2018-as Kékszalagot!

2018-07-27

A 2018-as Kékszalag nem igazán hozott meglepetést, maximum annyit, hogy szuperlassúságban tudtak közlekedni a hajók. Nézzük, ki nyerte a 2018-as Kékszalagot!

verseny

Szótár

Jules Verne Trophy

Jules Verne Trophy vitorlás verseny történet,szabály A Jules Verne Trophy ann ak jár,... Tovább