Az alapoknál kezdve, minden évben (koronavírus ide, vagy oda), a téli időszak a virágárusoknak és termesztőknek egyaránt hatalmas kiesést jelent, mindig megszenvedik, mivel a rossz időjárás hatására a kereslet, az ültetési- és a virágvásárlási kedv egyaránt visszaesik. A termelők is a telet végigdolgozva, türelmetlenül várják a tavaszt, hogy munkájuk gyümölcsét learassák. A napsütés és a melegebb idő megérkeztével, az emberek kedve is derűsebbé válik, beindul a „virágos élet”, megnő a virágok, kerti növények iránti vásárlási igény, azonban idén sajnos ez másképp alakul. A virágosok szempontjából az egyik legfontosabb dátum a Nemzetközi Nőnap március 8-án, a nagykereskedések, (akiktől a virágboltok beszerzik az árut) megrendelik a több kamionnyi virágot, amit most a kormányrendelet miatt, igen nehézkes lesz eladni maradéktalanul. Igaz, hogy kaptak a virágboltok egy olyan lehetőséget, hogy kinyithatnak még 8-án is, viszont nem mernek boltjaikba sok árut vinni, mert sajnos ez is veszteséghez vezethet.
A legrosszabbul viszont a virág nagykereskedések járnak, mivel előre láthatólag nem volt betervezve ez a szigorítás, amely az utolsó pillanatban látott napvilágot. Mivel ők már előre készülnek erre a fontos dátumra- a virágkereskedők, akik virágüzletet vezetnek a koronavírus miatt amúgy is óvatosabban vásároltak nagykereskedésekben-, a nagyobb mennyiségű áru náluk fog „beragadni”. Az árukészleteket pár nap alatt már nem lehet teljesen kiárulni, ez súlyos bevételkiesést okoz és veszteséget, a meglévő készletet csak csökkentett áron, vagy egyáltalán nem lehet eladni, sok növény a szemeteskukában végzi, vagy jobb esetben „túlél”.
Arról nem is beszélve, hogy a munkaadók a munkavállalóikat kényszerszabadságra küldik és ez mindenképpen anyagi megterhelésekkel jár mindenki részéről. Érthető, hogy az élelmiszert árusító üzletek nyitva tarthatnak, azonban a virágon kívül nem nagyon találunk más olyan terméket árusító üzletet, ahol „romlandó” cikkeket árusítanak és zárva kell tartaniuk. Arról már nem beszélve, hogy a nagyobb áruházláncok is a tavaszi időszakban „beerősítenek” más minőségű virággal, így az emberek arra kényszerülnek, hogy ott vegyék meg, amit egyébként a virágüzletben vásárolnának meg.