6 hiba, amit sokan elkövetnek egy új öltöny vásárlása után

Marx Károly

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Aki vásárolt már öltönyt az tudja, hogy milyen csodálatos érzéssel tölti el az embert. Mikor megvásároljuk azt öltöny jó kemény, ropogós, és olyan jól áll rajtunk, hogy szívünk szerint alváskor se vennénk le magunkról. Nagy kár lenne, ha pár alapvető hiba miatt elvesztenénk ezt az érzést.
 

Az öltöny azon kevés ruhaneműk közé tartozik, amit minden évszakban tudunk hordani. Télen, mikor munkába megyünk, mert az az elvárás a munkahelyünkön, vagy nyáron mikor a legjobb barátunk esküvőjére vagyunk hivatalosak. Mindegy mi a viselés oka, mindig az a legfontosabb, hogy jól álljon rajtunk a ruhadarab, ezért a vásárlásnál fontos, hogy a lehető legmegfelelőbb öltönyt válasszuk. Amiről még érdemes beszélni, hogy miként tudjuk a megóvni a kedvenc darabunkat, és mik azok az alapszabályok, amiket mindenképp be kellene tartanunk, ha ki akarunk menni az utcára az új öltönyünkben.

Vágjuk ki az X-et az öltönyünk felvágásnál

Mindegy egyes zakó hátán van felvágás, amitől akkor is jól áll rajtunk a zakó, ha éppen mozgunk vagy épp leülünk. Általában az olasz öltönyöknél egy darab X, még a brit szabásoknál kettő darab felvágás szokott lenni. Mindegy, hogy hol, és milyen stílusú darabot választunk, azzal kell kezdeni, hogy az X alakú felvágásokat kivágjuk. Ezeknek az alap funkciója az, hogy az anyag ne gyűrődjön össze a szállítás során. Ha ezeket nem vágjuk ki, akkor sok kellemetlen percet okozhatunk magunknak, ugyanis a zakó sose fog rajtunk megfelelően állni, és a hozzáértők meg gúnyosan fognak rajtunk mosolyogni, hogy nem tudjuk ezt az egyszerű trükköt.

Te tudod mi az a zseb férc?

Amikor valaki vesz egy zakót, annak a zsebe biztosan le van varrva. Ez teljesen normális, mivel nem szoktunk mást tenni a zakózsebbe legfeljebb operajegyet és névjegykártyát, ezért érdemes a külső zsebeket bevarrva hagyni. Nem érdemes használni, mert érzékeny gyapjúból van és hamar kitágulna, amitől elállna a zseb. A díszzsebkendő zsebét érdemes felvágni és egy elegáns zsebkendőt tenni bele. Ez mostanában nagy divat a férfiak között.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Bohém Étterem Budapest

A Pest Buda Bisztró étterem az egyik legjobb étterem Budapesten Különlegességét maga a...

Kiel

A kiel(ejtsd: kíl) a hajó tőkesúlya. A kielt nem lehet felhúzni, a hajót ellensúlyozza,...

Balatonfüred - Hajógyári Kikötő

A Balatonfüredi Hajógyári kikötő leírása: A Balaton keleti medencéjének északi...

fordulás

Negyedszélben haladó hajó szél felé történő csapásváltása, a csapásváltás...

Melges 32

Melges 32 vitorlás hajó leírás A Melges 32, kistestvéréhez, a Melges 24-hez hasonlóan...