Golf kezdőknek: Tippek és szabályok, amikről érdemes tudni

Máté Balázs, online marketing tanácsadó

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Gondolkozol azon, hogyan kezdj bele a golf sportba? Segítünk, mutatjuk, mi kell a kezdéshez: Golf kezdőknek: Tippek és szabályok, amikről érdemes tudni. 

A golf egy nagyszerű sport. Sokan meg is mernének esküdni rá, hogy a világ legjobb játéka. A probléma csak az, hogy a golf nem éppen arról híres, hogy könnyű lenne belekezdeni, ennek pedig számos oka van.

Kezdjük máris azzal, hogy a golf nem egy egyszerű sport, és sok új játékos sokáig szenved majd, mielőtt látható fejlődést venne észre magán. Továbbá nem titok, hogy egy meglehetősen drága játék, és az embernek már az előtt egy kisebb vagyont kell elköltenie az ütőkre, a labdákra, a táskára, a cipőkre és egyebekre, hogy egyáltalán belépne egy pályára.

Ha mindez nem lenne elég, a golfozás élvezetét tovább nehezítheti, hogy nehéz más játékosokkal találkozni a pályákon kívül, illetve jó pályákat sem mindenki talál a közvetlen közelében. Továbbá érdemes felkészülni rá, hogy egy-egy játék nagyjából 4-5 óra hosszú is lehet, plusz utazás.

Ha mindezt figyelembe veszed, akkor bizonyára te is eltűnődtél rajta, hogy érdemes-e egyáltalán belekezdeni a golfozásba. Nos, ez mindenkinek személyes döntés, hiszen csak te tudhatod, hogy számodra mekkora problémát jelentenének ezek a kezdeti nehézségek.

Azonban ha úgy döntesz, hogy igenis kitartasz, és mindezek ellenére elkezdesz golfozni, akkor tényleg felejthetetlen élményekben lehet majd részed, új emberekkel ismerkedhetsz meg, és gyönyörű golfpályákat láthatsz játékaid során.

A következőkben egy részletes útmutatót olvashatsz, ami kifejezetten kezdő golfozóknak készült. Kezdjük is!

1. Golf tanácsok kezdőknek: Az első lépések

Az első lépés egyszerűen felkelni és elindulni. A helyzet az, hogy sok felnőtt – teljesen érthető módon – nehezen találna időt a golfra a munkahelye és a családja iránti kötelezettségek mellett, arról nem is beszélve, hogy jó eséllyel vannak más hobbijai is, amikkel szeretne foglalkozni, ha ideje akad rájuk.

Ahhoz azonban, hogy élvezni tudd a golfot, félre kell tenned némi időt rá, és ez csak úgy lehetséges, ha elkezdesz foglalkozni vele, nem pedig halogatod, hogy „majd, majd…”

A legegyszerűbben úgy kerülheted el ezt, hogy egy szép napon úgy döntesz, hogy márpedig ma te elmész golfozni. Ne foglalkozz a felszerelés beszerzésével, csak látogass el a legközelebbi gyakorlópályára, és próbáld ki, hogy mi fán is terem a golf!

Eleinte biztosan nem lesz túl sok sikerélményed, de ez egyáltalán nem is számít. Csak foglalj el egy helyet a pályán, és kezdj el ütögetni. Sokaknak ez is bőven elég, hogy rákapjanak a golf ízére, és onnantól nem lesz megállás.

Nehéz lesz golfozni, ha sosem mész, és ütöd el az első labdádat, szóval irány a gyakorlópálya!

Na de honnan lesz ehhez ütőd? Emiatt se aggódj eleinte, hiszen többféleképpen is hozzájuthatsz néhány ütőhöz első gyakorlásaidhoz:

Az egyik opció kérni néhányat egy barátodtól. Ha van közeli ismerőseid között olyan, akiről tudod, hogy jár golfozni, akkor kérdezd meg, hogy nem-e kérhetnéd kölcsön a szettjét az első néhány alkalomra. Ne lepődj vagy sértődj meg, ha nemet mond rá – egy jó golfütő-készlet nem olcsó dolog, és sokan nem szívesen adják ütőiket egy amatőr kezébe. Viszont még az is előfordulhat, hogy az illető maga ajánlja fel, hogy elvisz egy pályára, és megmutatja az alapokat!

Egy másik lehetőség a gyakorlópálya saját ütőit használni. Érdemes persze előbb felhívni a pályát, hogy adnak-e gyakorlóütőket azoknak, akik csak a gyakorlópályát szeretnék használni. Sok pályán ezek alapból járnak azoknak, akik vesznek egy adag labdát a gyakorláshoz. Ne számíts rá, hogy fantasztikus minőségű ütőket kapsz, de a semminél bőven jobban megfelelnek majd – egyébként sem a világbajnokságra kellenek, hanem első gyakorlásodra.

A harmadik opció megvásárolni magadnak néhány ütőt. Egyelőre nem lesz szükséged egy egész szettre – elég lesz egy-két ütő is, hogy kipróbálhasd őket a gyakorlópályán. Ha ezt az opciót választod, akkor mindenképpen érdemes egy driver ütőt (1-es faütő) és egy sand wedge-et (nehéz fejű, nagy dőlésszögű ütő) venni. Még ne vegyél vasütőket, mert ezek benne lesznek az első teljes készletben, amit később vásárolsz majd meg.

Vannak, akik feszélyezetten érzik magukat, amikor először ütőt vesznek a kezükbe, és beállnak a többiek közé a gyakorlópályán. Azonban egy valódi pályával ellentétben, a gyakorlón senkit nem tartasz majd fel a szárnypróbálgatásaiddal. Ha nem tudod, hogy mi a teendő, csak nézd, hogy mások hogyan csinálják. Rá fogsz érezni.

Az legfontosabb dolog, amire fokozottan oda kell figyelned a gyakorlópályán (illetve persze később a játékok során is), az a biztonság. Sose állj közel olyasvalakihez, aki éppen ütni készül, és ne állj az ütővonal elé!

A golfozás a legtöbbek számára a szórakozásról szól, tehát próbáld meg minden részét élvezni! Semmi értelme nincs bosszankodni, ha melléütsz, vagy rossz irányba repül a labda. Tényleg azért adnál ki ennyi pénzt, hogy stresszesen hagyd el a pályát? Szórakozz, élvezd, és tanulj a hibáidból! Keress egy-két jó könyvet is, amikből még többet tanulhatsz erről a nagyszerű sportról!
 

Lapozz kérlek a következő oldalra, mutatjuk a második lépést! 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Spanner

Spanner - feszítõszár

Préselés

Préselésnek hívjuk, ha szél ellen vitorlázunk (kreuzolunk) és jobban szél felé tartunk a...

Idegenvezető tanfolyam

Idegenvezető tanfolyam   Az idegenvezető az egyik legérdekesebb szakma, amelyet...

Dinamikus dőlés

Az oldalt csúszó hajón a tőkesúly vagy az uszony a menetiránnyal szöget zár be, emiatt a...

Kékszalag

     Kékszalag 2009...