5 könyv, amit én mindenképpen magammal vinnék a Balaton partra

VN

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Naptej, strandtörölköző, strandlabda, szalmakalap, napszemüveg, bikini, bepakolva, úgy érzed teljesen készen állsz, hogy lemenj a strandra? Nem érzed úgy, hogy egy valami még hiányzik, és most nem a kézfertőtlenítőre gondolunk! Egy igazán izgalmas könyv kell még, amiben elmerülhetsz egy fa lombkoronájának árnyéka alatt, vagy éppen napfürdőzve, egy kis színt, valamint D-vitamint gyűjtve. Mutatok is 5 könyvet, amit én mindenképpen magammal vinnék a strandra, habár ez egy nagyon szubjektív lista, remélem ti is találtok rajta olyat, amit szívesen olvasnátok a parton!

#1: Jókai Mór: Az arany ember

Jogos a kérdés, hogy miért éppen ezt a könyvet választottam listám első szereplőjének. Igazából erre több jó okom is van, az egyik személyes, mert mikor kötelező olvasmányként olvastam akkoriban, ugyan elolvastam, de nem nagyon érdekelt a mondanivalója, pedig van neki bővel, ezért szeretném újra olvasni. A másik, ami már sokkal érdekesebb, hogy Jókai ezt a regényét, ami egyébként hazánk egyik legsikeresebb, legtöbbet olvasott regénye a Balatonon írta meg. Mi ez, ha nem jó ok arra, hogy mi pedig a Balatonon olvassuk el? A regény egyébként a magyar kapitalizmus keletkezéstörténetének egyik sikeres és közismert szépirodalmi dokumentuma. Hőse egy üzletember, akit szegény hajóbiztosként a véletlen, saját vakmerősége és nem utolsósorban ügyeskedése hatalmas vagyonhoz juttat, kalandos és tanulságos történet, ami illik a nyaraláshoz. Arról pedig, hogy mi köti a Balatonhoz Jókait egészen pontosan, itt olvashatsz elég izgalmas részleteket!

#2: Ungváry Rudolf: Balatoni nyaraló

A minap voltam a könyvesboltban és rögtön kiszúrtam ezt a könyvet, ami végül jött is haza velem. Még nem olvastam el, mert a Balaton partra tartogatom, de már alig várom, hogy nekilássak. Az összefoglaló azt ígéri, hogy a német területekről valamikor a 18. században a Balatonra települt zsidó Lessner családon keresztül ismerhetjük meg Badacsony, a Balaton, sőt Budapest és az ország történetét is, ami nemcsak nagyon tanulságos, és fordulatokkal teli, hanem tele van a mostani korra való utalásokkal is. „Egy feledésbe merülő, polgári erényekkel és önámításokkal, örömökkel és kétségbeesésekkel tarkított világ képében feltárul előttünk a magyar társadalom két évszázadnyi zajos történelme, melyben az egyetlen álladó elem a balatoni nyaraló – s vele az emlékezés rejtett vágya.”

A többi Balaton partra való könyvről a következő oldalon írok, lesznek még izgalmas művek, én mindenképpen lapoznék!


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Vitorlás szakszótár

Kékszalag

     Kékszalag 2009...

Cockpit

A cockpit (ejtsd: kokpit) jelentése fedélzeti munkaterület.

Reménytelen helyzet

Reménytelen helyzet - ha ellenfelünk a cirkálószakaszon elõttünk haladva zavart szelet...

Balcsapás

Balcsapás: Egy vitorlás balcsapáson halad, amikor a szelet bal oldala felől kapja....

Dűznihatás

A dűznihatás jelentése réshatás, a levegő felgyorsulása a nagyvitorla és az orrvitorla között.