A legveszélyesebb vizek úszáshoz
Ausztrália partjai
Ausztrália partjain nagyon szeretnek strandolni, mártózni, szörfözni, és hasonlók, még is miért baj ez? Nos, az elmúlt 3 évtizedben 501 cápatámadást regisztráltak Ausztrália környékén, közülük 47 halálos kimenetelű volt. Ezt tartsd észben, ha arra tévednél, és kedved támadna megmártózni az óceánban! Egyébként az Egyesült Államokban nagyobb a cápatámadások száma, az ausztráliai parti vizeknél viszont jóval magasabb a halálos áldozatok aránya. Ez pedig az ott honos cápafajok különbözőségéből adódik, nem pedig puszta véletlenből. Ausztrália ugyanis a világ leghalálosabb cápáinak 85 százaléka ad otthont, beleértve a fehér, a tigris és a bika cápákat.
Florida és Bahama-szigetek
Nahát, nahát megint csak igazi turistaparadicsomokról van szó, hogy lehet ez? Természetesen megint a cápák a strandolók legnagyobb ellenségei ebben az esetben is! Florida keleti és déli oldalát, valamint a Bahamákat körülvevő meleg atlanti víz a cápák elsődleges területe. Azonban a cápatámadás esélye még így is relatív kicsi a nappali órákban, de azért nem ajánlott egyedül nagyon messze merészkedni a parttól.
A legveszélyesebb vizek búvárkodáshoz
Nagy kék lyuk, Belize (Karib-tenger)
A Nagy kék lyuk az utolsó jégkorszakban alakult ki, a Karib-tengerben. Miért olyan veszélyes? Ez valójában egy víz alatti víznyelő, amely 125 méterre nyúlik a mély, kék óceánba. Habár nem a világ legnagyobb víz alatti süllyesztője, gyönyörű fekvése és kristálytiszta vize miatt a búvárok nagy kedvence. Egyesek „túlvilági élményként” írták le, az itteni merülésüket. Azonban lemerülni ide nagyon veszélyes, mészkővel körülvett vizébe lemerülni tényleg életveszélyes a nitrogén-narkózis miatt, egyedül nem is szokták a leggyakorlottabb búvárok sem vállalni a kihívást.
Kék lyuk, Egyiptom (Vörös-tenger)
Egy másik kék lyuk a vörösben! A kék lyuk egy másik tengeralattjáró süllyesztő. 120 méter mélységű, Észak-Dahabtól, Egyiptomtól. Egyesek szerint ez a világ leghalálosabb merülési helye, bár nincs nyilvános nyilvántartás, amely ezeket az információkat alátámasztanák. Ez pedig természetesen kész paradicsom az adrenalinfüggő búvártársadalom számára. Ez egy 85 láb hosszú vízszintes alagút, amelyen a búvárok áthaladva eljutnak a nyílt tengerhez a víznyelőből. Azonban a rossz látási viszonyok és a lefelé irányuló áramlások megnehezítik a navigációt.