Két nap után 6 vitorlázott futam a Finn OB-n!

53. Finn Országos Bajnokság
2009. szeptember 15 – 20., Révfülöp

Finn OB 2009 - 4 futam a második napon

Csütörtökön folytatódott a Finn Bajnokság, méghozzá 4 futammal. Mivel tegnap nem ment le a tervezett 3 futam, ezért ma 9 órára volt tervezve az első rajt. Végül fél óra késéssel vitorlázott ki a mezőny a Révfülöp előtti vízterületre. Némi halasztás után gyenge forgolódó keleti szélben rajtolt el a 43 hajó az első futamra. A második futamra élénkült valamelyest a szél, és az iránya is stabilizálódni látszott. A harmadik futamra elérte a 4bft erősséget is, és csodálatos hullámok alakultak ki, melyek között élmény volt hátszelezni! A negyedik futamra hasonló viszonyok közt került sor, és végül fél 4 körül ért partot a mezőny.

hirdetes

Finn OB 2009 - Pál Gaszton átvette a vezetést

A mai nap győztese egyértelműen Pál Gaszton ( BYC ), aki remek vitorlázással egy 8. hely után sorrendben 1., 1. és 4. helyeket szerzett. Második helyen áll jelenleg Ian Ainslie ( RSA ) aki 1., 4., 2. helyei mellé az utolsó futamban egy 11. helyet hozott. Hajdu Balázs a tegnapi hibátlan napja után ma betlizett. 3., 7., 10. és 1. helyeivel összetettben visszacsúszott a 3. helyre. Huszár Géza magabiztos vitorlázással stabilan a 4. helyen áll összetettben, ami a Magyar Bajnokságban a dobogót jelenti számára.